Olis jo aika panna suu tukkoon siltä kayhealta "Pussaa ja rahasta"-akalta. Ei meidän Matti ole sellaista harmia elämäänsä ansainnut. Mutta nämä jaskarit ja vanhaset ei vielä tiedä mitä käärmeitä naiset on oikein. Ja kun akka pistää niin silloin on myöhäistä rutista.
Kustantaujalle olisi oikein mukava pieni tilapäishelvetti järjestää. Keksitään jotakin sopivaa. Ei täälläkään aivan mitä vain saa kostamatta tehdä! Ei vaikka asialla olisi miten märkävittuinen ja tyhjäpäinen nainen.
Kustantaujalle olisi oikein mukava pieni tilapäishelvetti järjestää. Keksitään jotakin sopivaa. Ei täälläkään aivan mitä vain saa kostamatta tehdä! Ei vaikka asialla olisi miten märkävittuinen ja tyhjäpäinen nainen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Päivystävää lääkäriä.
Meneppä sinne kertomaan tuo sama, niin hän kyllä tietää ohjata sinut eteenpäin.
No niin on. Kyllä nainen on kaiken pahan alku ja juuri. Tuomas Akvinolaisen mukaan kaikessa paitsi lasten hankinnassa mies on miehelle parempi kumppani kuin nainen. Jo antiikin kreikkalaiset ymmärsivät eristää naisen julkisesta elämästä. Jo muinaiset venäläiset älysivät laittaa naiset erilliseen huoneeseen, teremiin.
Onneksi 1600-luvun oppineet kannattivat noitavainoja, että hyvä kapitalistinen tiede säilyisi pahojen voimien puristuksessa. Olisikohan aika aloittaa uudet noitavainot?
JA SITTEN PUHUTAAN VAIHTEEKSI TOTTA:
Eikö niin, että sinäkin kepulainen uhoilija vaan oot mieluummin alla kuin päällä?
Kustantajana Etukeno! Tämähän onkin politiikkaa. Etukenon vastuutaho ei ole mikään rahan perässä juoksija. Ei ainakaan ennen ollut. Poliittinen suuntaus oli jo ennen tosi vahva. Eikä se ollut kepulaisuus. Nettisivujen mukaan näyttää tuottaneen ihan ammattikirjallisuuttakin. Taisi mennä pohja näiltäkin julkaisuilta. No eläkkeelläolijan ei tarvinne niistä enää välittää.
Koko mediasirkus on kepun sisäpiiriltä saamani tiedon mukaan tehty matin homouden peittämiseksi. kohta tämä ihana susa kertoo sen teille. oli vähän ihme, että vanhan entinen akkakin vain hihitteli susan alkuinnolle.