Mestari käänsi tylysti

selkänsä!!!

Poismennyt suuri mestari ei halunnut jatkaa mestareiden kiertueita, koska hän tiesi olevansa ainoa todellinen tähti ja sen vuoksi hän lähti. Muut kolme laulajaa olivat hyvin harmissaan ja lehtienkin palstoilla toivat esiin mielipiteensä. Kirka oli oikeassa, sillä Pepe, Hector tai Pave Maijanen eivät kolmistaan olisi vetäneet yleisöä. Tämä on taivaan tosi. Jos ette usko, kysykää vaikka näiltä muilta taiteilijoilta. Kirka oli Luxin keikalla, viimeisellään, tosi pahassa kunnossa, naisystäväni oli paikalla. Hän sanoo ihmetelleensä, kuinka joku voi olla niin ..... työpaikallaan.

7

1368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lehtijutut

      hienoa nimimerkille, että tämäkin kirjoittelu pääsee taas asiapuolelle. Muistan hyvin, kun muut parjasivat kiiltisti kirkaa, joka ei halunnut enää mestaroida mestareissa. olisiko ollut myös rahasta kiinni.

    • siellä

      Luxissa tapahtui?

    • 4 tähteä

      Koska en tunne tapausta, otan kantaa vain tuohon läppääsi, että Kirka oli joukon ainoa todellinen tähti. Metsään meni. Kyllä tuosta porukasta varsinkin Hector nousee päätä pidemmäksi muita;o). Nuo kolme muuta jannua tekevät biisinsä itse, sanoittavat ja säveltävät myös muille. Kirka lauloi toisten lauluja, vaikka joidenkin mielestä hyvin.

      • omiT

        Tosi on Hectori nousee päätään pitemmäksi muita - mutta vain FYYSISESTI.


      • vain esiintymisestä

        Näin minä sen ymmärsin, että aloittaja tarkoitti Mestareiden yhteistä esiintymistä, ei koko tuotantoa ja muita duuneja. Itse aikanaan Stadikalla heidät nähneenä nostaisin Kirkan kyllä esiintyjänä ykköseksi. Ja Hector, joka on fyysisesti päätään pidempi muita, on yllättävän tönkkösuolattu esiintyjä. Pepekin oli rauhallinen, mutta jopa Pave osasi irrotella.
        Kirkalla toimi koko homma, niin liikkuminen kuin laulaminen ja sitä lavasäteilyä ei voinut kuin ihailla. Oli ihan ehdoton kingi sillä lavalla.


      • 4 tähteä
        vain esiintymisestä kirjoitti:

        Näin minä sen ymmärsin, että aloittaja tarkoitti Mestareiden yhteistä esiintymistä, ei koko tuotantoa ja muita duuneja. Itse aikanaan Stadikalla heidät nähneenä nostaisin Kirkan kyllä esiintyjänä ykköseksi. Ja Hector, joka on fyysisesti päätään pidempi muita, on yllättävän tönkkösuolattu esiintyjä. Pepekin oli rauhallinen, mutta jopa Pave osasi irrotella.
        Kirkalla toimi koko homma, niin liikkuminen kuin laulaminen ja sitä lavasäteilyä ei voinut kuin ihailla. Oli ihan ehdoton kingi sillä lavalla.

        Tarkoitin että artistina kaikki ovat tähtensä ansainneet, ja olivat lavalla Kirkan kanssa vähintään samanarvoisia, mitä tähtiin ja tähteyteen tulee.

        Kirka on kyllä esiintyjänä omaa luokkaansa, ja toki luovuutta tarvitaan myös laulujen tulkinnasta. Tarkoitus ei ollut vähätellä Kirkaa, ärsyttää vain tollaset kommentit kun vähätellään muita taitelijoita, ja nostetaan yksi jumalaksi tai kingiksi. Vähän niinkuin Elvis, eiks niin?;o)


    • vai mätiä

      kumpiko puoli oli ylhäällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      467
      4034
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1692
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1526
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1474
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1408
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      60
      1375
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1316
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1229
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      44
      1079
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      34
      1078
    Aihe