Moi!
Mitenkä saisin itselleni hankittua noidan luudan ja taikasauvan? Voiko ne itse tehdä ? ( Miten ) ? vai pitääkö ne ostaa? ( mistä ) ? :)
-olisi mukavaa jos joku vatsaisi
miten saan itselleni luudan tai taikasauvan?
6
830
Vastaukset
- Wizard Master
Itse ostin luudan vaan kaupasta. Luudan paalle tomutin enkelitomua ja keijupulveria, jotka pitaa itse loytaa metsista tai maan alta. Taikasauvan ostin pornoluolasta. Sauvan tyonsin sinun anukseesi ja katsoin sinua kun nautit sen survotessa sinun anustasi.
- Revolver
Lelukaupoista löytyy laadukkaita Harry Potter asustepakkauksia, joissa on vaikka mitä. En nyt muista suoralta kädeltä oliko luutaa, mutta ainakin taikasauva siinä on. Jos pata puuttuu, sen voit hakea Stockmannilta. Kannattaa hankkia hyvä pata jos aikoo keitellä taikajuomaa. Et taatusti halua tulikuumaa sammakonkutua kasvoillesi.
- kaupassa on.........
siivoustarvikkeita hylly metreittäin. Eiköhän sieltä löydy luuta ja suomi24:n torilta löytyy aika äkkiä varmasti vielä musta kissa istumaan luudallesi. Vai onko sinulla jo musta kissa, noidalla ei voi olla kuin musta ei ripaustakaan valkoista tai sinun on etsittävä uusi tai vanhalle uusi kaveri. Joko muuten olet kasvattanut terraariossa rupisammakoita, muuten noidan urasi karahtaa kiville ennen kuin on alkanutkaan. En toki halua kenenkään haaveita tomuttaa, mutta aika hankalia ovat toteuttaa nuo satukirjan fantasiat.
- Anubis Valedro,Merlinin kir...
luutia ei myydä! niitä ei edes ole!
Taikasauva tehdään Athemalla! - Anonyymi
Ennen kaikkea
- Anonyymi
Lapsi rakas luudat ja taikasauvat on ihan satua. Herääppäs ihmiselämään ja jätä sadut katselematta, jos et erota satuja todellisuudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201767
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991588Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy481099Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?43984Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50856Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44822Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760