Mulle tehtiin lääkkeellinen abortti tammikuussa ja kunnon kuukautisvuotoa ei vieläkään ole tullut..? menkkojen aikaan tulee aikaisempaa tummempaa ja nihkeempää kuukautisvuotoa, voiskohan johtua ihan siitä että aloitin operaation jälkeen syömään pillereitä...
Jos kokemuksia kertokaa ihmeessä!
Pelkään että pillereistä huolimatta olisin taas raskaana...
-avuton
Jos kokemuksia kertokaa ihmeessä!
Pelkään että pillereistä huolimatta olisin taas raskaana...
-avuton
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mulle tehtiin kanssa abortti ihan tammikuun alussa, rv 16 joten jouduin synnyttämään sikiön. Nyt ei myöskään kunnon menkkoja. Olen kysellyt asiasta ja ne voi kuulemma jäädä väliin ja sitten voi olla myös jäämättä.. Alotin pillereiden syönnin kanssa heti.
Tuli ensimmäisten yhdyntöjen jälkeen ruskeaa vähästä vuotoa, luulin että vielä jäämistöä siitä abortin vuodosta. Nyt kaikki mahdolliset raskauden oireet.. taas! :( Voi olla että vaan kuvittelen, mutta alavatsa taas pömpöttää ja alkannu tulla pahoinvointiaki pari päivää sit.. Huomenna vien "näytteet" labraan että siellähän se sitten selviää mikä on tilanne..
Mutta parasta sullekin ja koita jaksaa.. :)
Hei,
Kiitos vastauksestasi.
Kävin tuskissani apteekista ostamassa raskaustestin (monen valvotun yön jälkeen) ja se näytti negatiivistä (JES).
Kävin tänään myös aamulla lääkärillä tarkistuttamassa että kaikki on ok! Ja kaikki oli hyvin, kohtu pienenä ja muutenkin paikat näytti olevan ok!!
Kyllä mielikuvitus tekee kummia, oli ihan samat oireet kuin sillon kun olin raskaana, vatsakin tuntui turvonneelta...
Voimia sinullekkin toivottaen!
-avuton