Kuinka kauan olisi suositeltavaa olla kotona, siis olla menemättä päiväkotiin, kun lapsi on sairastanut vatsataudin? Oksentanut viime yön,päivällä ollut jo oma reipas itsensä. Jaksaa leikkiä,syödä yms.
vatsatauti
hoitoon?
4682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vatsataudit ovat aika ärhäköitä ja nopeita tauteja. Päivä kotona kunnossa riittää hyvin että tietää taudin olevan ohi varmasti.
Yleensä tauti kuin tauti niin yksi terve päivä kotona on paikallaan.
yksi kokonainen vuorokausi,ilman mitään oireita riittää.
hoitoon kun on terve. Sieltä hoitopaikasta se tauti on kuitenkin tullut. Turha tarttumista on pelätä tartuu kumminkin kaikkiin jostain jos ei ole vielä ollut samaa tautia.Immuniteetti tulee pitämällä taudit ei pelkäämällä.
Ilmankos taudit tarttuvat, kun ei osata ajatella omaa nenää pidemmälle!! "vie hoitopaikkaan, sieltä se on kuitenkin tullut.." huhhuh! Mitäs teette jumalauta lapsia, jos ette jaksa antaa niiden sairastaa rauhassa kotona?!?!!? En ymmärrä! Kuinkahan moni aikuinen jaksaa työskennellä vatsataudin jälkeen ihan normaalisti, syödä normaalisti, heti seuraavana päivänä? niinpä.