OSTETAAN

-Katja-

Moi
Olen ostamassa suonenhevosta...mielellään ruunaa,kilttikin tamma käy ja iältään noin 7-10vee peruskoulutettu.
Oltava ehdottoman maastovarma ja lapsien kanssa toimeen tuleva(muksu 2vee joten menee vielä muutama vuosi että osallistuu hoitamiseen)
Perheessämme 4koiraa ja lapsi joten välillä aikamoista hullunmyllyä joten pollen pitäisi olla pitkä pinnainen joka ei vähästä säikähdä.
Ehdottomasti terve ja ei ravi taustaa.
saa hyvän kodin ja lopullisen sellaisen...ja hoitamassa EI lapsia vaan aikuinen.
Kiitoksi Katja
S.posti:[email protected]

P.S.Perheen ensimmäinen hevonen joten pitää sopia aloittelijalle
P.P.S.vieressä metsää joten maasto lenkit jokapäiväisiä ja peltoja laidunmaaksi ym.

2

426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *velmu*

      Moi
      missä vaiheessa hepan hankinta on menossa? Ehkä tiedätkin, mutta vinkki kuitenkin: www.hevostalli.net ja sieltä markkinat. Löytyy paljon myytäviä heppoja, mutta varoitus: sivuihin jää koukkuun ;)

      • -Katja-

        Hyvässä mallissa menossa...perjantaina mennään yhtä katsomaan:)
        Ja aikas varmaa jo on että juuri tämä polle tulee kotiin:)
        Juu ja olen siellä käynyt katsomassa...kiitokset kuitenkin:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      50
      2672
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      79
      2278
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      3
      1661
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      51
      1160
    5. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      279
      1003
    6. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      49
      957
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      69
      874
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      15
      864
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      19
      779
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      751
    Aihe