Keskuslukitus jäätyi!

Mikähän keskuslukitusjärjestelmässä oikein pääsee jäätymään? Tunnin sulatus tallissa, ja taas pelaa, kuin tyhjää vaan.

Pösön matkamittarissa 296tkm ja tosi hyvin toimii edelleen. Normaalit huollot tehty. Ajelen paljon motareilla ja siihen kärry on kuin tehty.
Avensis ja Mitsun Space Wagon ovat selvästi pienemmällä käytöllä huushollissamme.
3851
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ominaisuus ranskalaisissa autoissa.
itsellä ollut kahdessa pösössä ja yhdessä citikassa samoja ongelmia talvisin.ja taitaa muutenkin olla ranskalaisissa merkeissä ongelmia sähköjen kanssa pakkasilla =)

Äänestä
  • ainakaan itse huomannut omassa 306 xrdt:ssä onkelmia.Sähköt pelasi säällä kuin säällä ja aina lähti käyntiin vaikka pakkasta oli yli 30 tikkiä.Hemmetin hyvä auto jolla kepittelin monet corollat ja avensikset motarilla:)

    Äänestä

  • Ex-306 kirjoitti:

    ainakaan itse huomannut omassa 306 xrdt:ssä onkelmia.Sähköt pelasi säällä kuin säällä ja aina lähti käyntiin vaikka pakkasta oli yli 30 tikkiä.Hemmetin hyvä auto jolla kepittelin monet corollat ja avensikset motarilla:)

    samat ongelmat lukkojen ja keskuslukituksen kanssa vaikka kuinka rasvailisi.otin sulakkeen aamulla pois koko systeemistä ku ei toimi ees pikkupakkasella mitä nyt tälläsellä kelillä puhumattakaan.takaovi aukee kyllä mutta ei enää lukitu.muut ovet toimii,siis suojasäällä.missähän vika?nyt takaoven nuppi jäässä,ei mee alas painamallakaan joten ovi auki yötkin..muovikahvat heppoista pilipalimuovia.ei uskalla paljon nykästä pakkasella.muutenkin tään auton kanssa paljon murhetta vaikka 160000 mittarissa ja huollettu säännöllisesti.sähkölaitteisiin ja kytkimiin ei voi yhtään luottaa.nytkin pimeenä istuinlämmitykset eli 3 asentoinen on 0 asentoinen=],peruutusautomatiikka sivupeilissä pimenentynyt sekä ajovaloautomatiikka,takalasinpyyhkimen kytkin toimii tai ei,riippuu päivästä ja tätä rataa.paljon on korjattukin mutta nää tällähetkellä.sulakkeet ehjät.onko kaikki nykyautot yhtä surkeita?mun vanha -87 900 saabi oli aivan toista maata luotettavuudeltaan vaikka eihän siinä mitään lisävarusteita ollut toki mitä hajotakkaan mut luotettava.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


406 HDI -99 kirjoitti:

Mikähän keskuslukitusjärjestelmässä oikein pääsee jäätymään? Tunnin sulatus tallissa, ja taas pelaa, kuin tyhjää vaan.

Pösön matkamittarissa 296tkm ja tosi hyvin toimii edelleen. Normaalit huollot tehty. Ajelen paljon motareilla ja siihen kärry on kuin tehty.
Avensis ja Mitsun Space Wagon ovat selvästi pienemmällä käytöllä huushollissamme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu