Saako kansallispuku päällä laittaa autonsa parkkiin mihin huvittaa?
Nyt ei näytä enää invapaikatkaan riittävän vaan alkaa tietty ihmisryhmä jo pysäköidä ajoväylille.
Missä on piikkinokka silloin kun sitä tarvitaan!?
Pysäköinti
13
1642
Vastaukset
Naapurin entinen kunnanjohtajahan julisti takavuosina, etteivät ne tarvitse ajokorttiakaan...Tuo naapuri on se kunta, joilla itsetunto on kunnossa.
Eilisen lehden poliisitiedotteessa vanhuksia rötöstelevästä rosvokoplasta kirjoitettiin hienosti: tekijäksi epäillään romaniasuun pukeutunutta naista. Minusta hieno ilmaisu, sillä siinä ei puhuta sanallakaan siitä, että tekijä olisi mustalainen.- suavat
Määppä niille sanomaan niin heti syytettään rotusorrosta!!!!!!!!
Nehän on eläkeläisiä kaikki,huonot jalat ja kunto!!!
Eekä piikkinokka uskalla männä niille sanomaan,on sen ite tunnustannu!!!!!!- poliisejakin
ole sakottajiksi?
- se hyväkin
tuttu sulle kun tollasia sulle tunnustaa.
- olevasi
yksinhuoltaja, niin eiköhön se parkkipaikkalupakin irtoo.
- se on tyrkättävä
Kun kiire töihin, niin eihän siinä kiireessä ehi ehtijä parkkiruutuva.
- eii
Mää alasti niinku yksinhuoltajat. Vittuako tuota vuatteeta piälle!!!!!!!!
- nehhäään ooonnnnn
aevoinvaliitii....
- koski.-.-.
aivoinvaliditeettiä?Omaatko sellaisen?
- uskalla puuttua
mannen toimintaa. Eilen pölähti parkkipailalle manne jolla oli vanhan Asconan vetokoukussa ihmeellinen härveli jossa ei ollut mitään tunnuksia. Keskelle ajoväylää vielä jätti retohkan kun meni kauppaan.
- on vanhuksen
tyhjennyskone.Mummo tai vaari siihen remmilöillä kiinni,niin kaikki rahat ja pankkikortit tunnuksineen alkaa löytyä. Se on mannen lotto,jossa manne aina voittaa.
- fgjfgjfgjgj
on vanhuksen kirjoitti:
tyhjennyskone.Mummo tai vaari siihen remmilöillä kiinni,niin kaikki rahat ja pankkikortit tunnuksineen alkaa löytyä. Se on mannen lotto,jossa manne aina voittaa.
Aika paha. Tai siis hyvä.
- deeduuudeeduuuudeeeduuuu
Nyt nääöttäs olovan kankaalois satunnaissavvee pyyhkästäänkö jo poies tai poijjes.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot273425Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132828- 282504
- 421927
- 531779
- 151760
- 451626
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101468- 541444
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2641164