Kirkan ja Paulan avioliitto oli kahden kypsän ihmisen luja liitto. molemmat antoivat toisilleen tilaa hengittää ja vapautta. mutta kumpikaan ei pettänyt toistaan. ei mennen eikä tullen. Kun Kikka rakastui pekka sauriin, oli kirka vaikeassa tilanteessa. paula antoi tukensa ja he alkoivat lenkkeillä yhdessä. pian kirka muutti paulan luo. muutto oli helppo, sillä he asuivat samassa talossa, vain eri rappukäytävissä. tiedän varmasti, että kirka ei pettänyt keikoillaan paulaa. muuta väitetään. jopa että hänellä olisi ollut laulajista eniten naisia, mutta ne ovat vain pahoja puheita.
KIRKA ei PETTÄNYT koskaan
Paula-rakasta
82037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
miten hyvin sie oikein tunsit kirkan. aika kovaa väittää, että joku ei ole koskaan pettänyt jotain. mie en ihan tältä istumalta jaksa uskoa tuota väitettä. meilläpäin kekkalaulajia pruukataan kutsua "nuohoojiksi, putkimiehiksi jne." mutta nostan lierihattua korkealle, sillä kirkan veroista laulajaa ei toista synny tähän maahan. Hengaillaan on miun suosikkini.
Eiks me kaikki olla syntisiä.kun tänne synnytään.Ei ole meidän ihmisten oikeus tuomita toisiamme.Kirka saa tuomionsa jumalalta,jos on tarpeen.Mä en ymmärrä,kun nykyään pettämistä pidetään,kuin olisi tappanut toisen.Me ihmiset kun olemme erehtyväisiä ja jokaisella on oma kohtalonsa kuljettavana,jota ei voi väistää.Mistä me tiedämme millainen Kirkan liitto oli,naisetkin osaavat olla piruja liitoissa,pihdataan,ja vaaditaan kaikkea hienoa muotitavaraa.Ja mies maksaa,ja silti ei olla tyytyväisiä,on myös paljon aviovaimoja joilla on liiton aikana paljon poikaystäviä.Miksi sivulliset mollaa Kirkan syrjähyppyjä,kun me emme tiedä mikä oli heidän liittonsa tila.Jospa se oli silloin jo huonossa jamassa ekan vaimon kanssa.Kirka oli neitsyt horoskooppi merkiltä,ja neitsyt on yleensä uskollinen.Paitsi silloin,kuten itselleni on käynnyt.mun mies kävi vieraissa.No silloin kyllä alan katsella muita itsekin.Minusta osoittaa,että mies ei ole enään arvoiseni.Mä en kyllä harrasta yhden illan suhteita,että rakkaudesta sitte olen,kuten Kirkakin varmaa.Olen nimittäin itsekin neitsyt.Neitsyttä kun ei kauaa hyväksi käytetä,se jatkaa elämäänsä eteenpäin.
Mikä kaikki tietävä/näkevä sä luulet olevas,sitäpaitsi ihmisten asiat ei kuulu sulle millin vertaa.Pidä vaan omista himoistas ja pettämisistä / ei pettämisistä rätinkiä.
sydäntenne ääntä. tosin on ehkä ymmärrettävää, että kjiurkan tasoisen laulajan kuoltua pullahtavat esiin myös ehkä hieman vähemmän mairittelkevat seikat. näöin kävi john lennonille, elvikselle, jimi hendrixille, peter allgrihtille jne.
Voin vahvistaa asian. Kirka ei pettänyt mua ja Paulaa kertaakaan.
kaikenlaista sitä joutuukin lukemaan. petti tai ei, nyt jätti.
He hakevat tukensa aina jostain tosi läheltä.
ja toisi läheltä, vaimosta, korttelikapakasta tai lätkämatsista.