Kirkan ja Paulan avioliitto oli kahden kypsän ihmisen luja liitto. molemmat antoivat toisilleen tilaa hengittää ja vapautta. mutta kumpikaan ei pettänyt toistaan. ei mennen eikä tullen. Kun Kikka rakastui pekka sauriin, oli kirka vaikeassa tilanteessa. paula antoi tukensa ja he alkoivat lenkkeillä yhdessä. pian kirka muutti paulan luo. muutto oli helppo, sillä he asuivat samassa talossa, vain eri rappukäytävissä. tiedän varmasti, että kirka ei pettänyt keikoillaan paulaa. muuta väitetään. jopa että hänellä olisi ollut laulajista eniten naisia, mutta ne ovat vain pahoja puheita.
KIRKA ei PETTÄNYT koskaan
8
2015
Vastaukset
- olla totta
miten hyvin sie oikein tunsit kirkan. aika kovaa väittää, että joku ei ole koskaan pettänyt jotain. mie en ihan tältä istumalta jaksa uskoa tuota väitettä. meilläpäin kekkalaulajia pruukataan kutsua "nuohoojiksi, putkimiehiksi jne." mutta nostan lierihattua korkealle, sillä kirkan veroista laulajaa ei toista synny tähän maahan. Hengaillaan on miun suosikkini.
- tähtin
Eiks me kaikki olla syntisiä.kun tänne synnytään.Ei ole meidän ihmisten oikeus tuomita toisiamme.Kirka saa tuomionsa jumalalta,jos on tarpeen.Mä en ymmärrä,kun nykyään pettämistä pidetään,kuin olisi tappanut toisen.Me ihmiset kun olemme erehtyväisiä ja jokaisella on oma kohtalonsa kuljettavana,jota ei voi väistää.Mistä me tiedämme millainen Kirkan liitto oli,naisetkin osaavat olla piruja liitoissa,pihdataan,ja vaaditaan kaikkea hienoa muotitavaraa.Ja mies maksaa,ja silti ei olla tyytyväisiä,on myös paljon aviovaimoja joilla on liiton aikana paljon poikaystäviä.Miksi sivulliset mollaa Kirkan syrjähyppyjä,kun me emme tiedä mikä oli heidän liittonsa tila.Jospa se oli silloin jo huonossa jamassa ekan vaimon kanssa.Kirka oli neitsyt horoskooppi merkiltä,ja neitsyt on yleensä uskollinen.Paitsi silloin,kuten itselleni on käynnyt.mun mies kävi vieraissa.No silloin kyllä alan katsella muita itsekin.Minusta osoittaa,että mies ei ole enään arvoiseni.Mä en kyllä harrasta yhden illan suhteita,että rakkaudesta sitte olen,kuten Kirkakin varmaa.Olen nimittäin itsekin neitsyt.Neitsyttä kun ei kauaa hyväksi käytetä,se jatkaa elämäänsä eteenpäin.
- masentuu
Mikä kaikki tietävä/näkevä sä luulet olevas,sitäpaitsi ihmisten asiat ei kuulu sulle millin vertaa.Pidä vaan omista himoistas ja pettämisistä / ei pettämisistä rätinkiä.
- ja kuunnelkaa
sydäntenne ääntä. tosin on ehkä ymmärrettävää, että kjiurkan tasoisen laulajan kuoltua pullahtavat esiin myös ehkä hieman vähemmän mairittelkevat seikat. näöin kävi john lennonille, elvikselle, jimi hendrixille, peter allgrihtille jne.
- Kirkan fani
Voin vahvistaa asian. Kirka ei pettänyt mua ja Paulaa kertaakaan.
- eikä dokannu
kaikenlaista sitä joutuukin lukemaan. petti tai ei, nyt jätti.
- jfd
He hakevat tukensa aina jostain tosi läheltä.
- niinkin
ja toisi läheltä, vaimosta, korttelikapakasta tai lätkämatsista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542828
- 612671
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p382198- 631967
- 551935
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa371633Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41965Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit113894Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.123869Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit37844