Maa-vuohi ja tuli-lohikäärme?

Sakkeus76

Olen tuli-lohikäärme ja vaimoni on maa-vuohi. Mitä kiinalainen horoskooppi ennustaa meille? Toistaiseksi kaikki on ainakin hyvin.

1

482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Santtu

      Lohikäärme ja Vuohihan on aika kilpaileva pari keskenään. Kaikki sujuu kyllä varmasti hyvin jos vain Vuohi hyväksyy Loharin vahvan ylisuojelevaisen vaikutuksen. Vuohi on itsenäinen luonne ja ei anna kenenkään kiusata itseään. Lohikäärme ei ole kiusaaja, mutta pakottava persoona kyllä. Kaiken ratkaisee se, että jos teillä pysyy balanssi intiimisyyden ja itsenäisyyden välillä. Älkää tahallaan ärsyttäkö toisianne ja antakaa tarvittaessa tilaa hengittää. Älkää myöskään päättäkö yksin missä kaappi seisoo vaan sopikaa se keskenänne niin luultavasti se pitää teillä kultaisen keskitien kohdallaan ja suhteen mahdollisimman riidattomana :)

      Mitä tulee Maahan ja Tuleen, niin Tuli saattaa polttaa Maan joskus aivan tuhkaksi, mutta maassapa on se hyvä puoli, että se alkaa kasvattaa uutta vihreää nurmea vaikka se poltettaisiin poroksi. Tuli siis ei voi ohjailla maan tekemisiä.

      Oikein hyvää jatkoa ja toivottavasti tämä nyt auttoi vähän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      30
      3928
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1879
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1334
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1276
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1146
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1011
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      921
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      331
      884
    9. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      872
    10. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      871
    Aihe