Jacob Söderman on viisasmies

Pani jutun liikkeelle ja vastaa Matti Vanhanen tai on vastaamatta, on Matti aina väärässä. Huonoin vaihtoehto on se, minkä Söderman epäili tapahtuvan, että Matti tekee rikosilmoituksen. Siinä ryvettyy Matti Vanhanen aivan varmasti ja Kuronen rikastuu. Voi tehdä kirjan jos toisenkin.

Jos Matti Vanhanen ei teee rikosilmoitusta, niin kansa uskoo ettei hän uskalla, koska ryvettyy. Oikeudessa viisaat asianajajat takuusti saavat hänet näyttämään tosipelleltä, joka hän tietysti valitettavasti onkin.
4641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suurin pelle on Jakob Södermann, joka ei ole tähän asti ollut asianosainen millään lailla tässä nyt kolmoisdraamaksi muodostuneessa, Vanhanen-Kuronen-Södermann triangelissa.

Äänestä

Meillähän on nyt ulkomaiset vaalitarkkailijat täällä seuraamassa kansanedustajaehdokkaiden edesottamuksia. Hienoa, että he nyt näkevät millainen Euroopan entinen oikeusasiamies Jakob Södermann (sd) oikeesti on oikeudellisessa maailmassaan. Kyllä on hätä suuri SDP:ssä kun noin julkisesti on pantu Jakob Södermann kosiskelemaan Kepun puheenjohtajaa ja kampanja senkun jatkuu. Eipä muuten Södermann kovin korkealle arvosta Suomen istuvan pääministerin omaa järjenkäyttöä kun Södermann katsoi asialliseksi antaa ilmaista oikeusapua ihan henk.koht. Onko se kepu noin talutettavissa, niin kai sitten. Ehdotan kepulle reilua ryhdistäytymistä ja irtiottoa sdp:stä.

Äänestä
  • Vaikka kysymys on poistettu, niin vastaan silti:

    Södermann neuvoi Vanhasta nostamaan kanteen Susania vastaan ja ohjeistipa siinä samassa oman käsityksensä siitä, kuinka tulee käymään, eli että Susan häviää. Tämän Södermann teki omilla kotisivuillaan ja myös iltapäivälehtien sivuilla, joten kenellekkään ei jää epäselväksi että entinen korkeasti kunnioitettu oikeudenpalvelija Södermann katsoo Susannin syylliseksi. Tuskin Södermann sentään Vanhasta kehotti oikeustoimiin häviämään. Ei kait hän nyt niin kiero sentään olis. Vai oliko?
    Tähän palveluuni ei kuulu että etsisin linkit valmiiksi, etsi itse. Södermann on varmaan poistanut omilta sivuiltaan jo mokansa koskien pääministerin oikeudenkäyntiä ja sen menestymistä.

    Äänestä

Toivoisin, että lausuntoautomaatti Södermann lausuisi kannattaako nostaa kanne Koivistoa vastaan konklaavista. Miten on. Onko tuomio yhtä selvä kuin Susanin tapauksessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


VAALITSTO kirjoitti:

Pani jutun liikkeelle ja vastaa Matti Vanhanen tai on vastaamatta, on Matti aina väärässä. Huonoin vaihtoehto on se, minkä Söderman epäili tapahtuvan, että Matti tekee rikosilmoituksen. Siinä ryvettyy Matti Vanhanen aivan varmasti ja Kuronen rikastuu. Voi tehdä kirjan jos toisenkin.

Jos Matti Vanhanen ei teee rikosilmoitusta, niin kansa uskoo ettei hän uskalla, koska ryvettyy. Oikeudessa viisaat asianajajat takuusti saavat hänet näyttämään tosipelleltä, joka hän tietysti valitettavasti onkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu