Eronnut "VL" seurustelee

Hoitokokouksista tuli mieleen. Miksi kukaan ei pidä näille oulussa asuville nuorille (alle kolmikymppisille) hoitokokousta. Minä olen yrittänyt varovasti seurustella, mutta ei auta. Miksei heitä puhutella. Miksi heidän annetaan elää sidottuna syntiin?
2341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun on vuosikaudet kiillotettu kilpeä julkisuuteen päin, ei uskalla alkaa erottamaan synnintekijöitä vaan heitä pidetään paarialuokkana ihan omassa porukassa...

Äänestä
  • tään toisen vl:n kaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toisen "VL:n" kanssa kirjoitti:

Hoitokokouksista tuli mieleen. Miksi kukaan ei pidä näille oulussa asuville nuorille (alle kolmikymppisille) hoitokokousta. Minä olen yrittänyt varovasti seurustella, mutta ei auta. Miksei heitä puhutella. Miksi heidän annetaan elää sidottuna syntiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu