Tarvitsen nyt ilmiantajan eli vasikan. Asia on näin että haluan todistaa uudistetun huumauslain naurettavaksi. Kävin tänään paikallisesta halpatavaratalosta ostamassa 15 litran kukkaruukun jossa aikomuseni on kasvattaa kannabista.
Nyt pyytäisin teiltä pientä palvelusta, ilmiantakaa minut. Sitten vain soitto iltapäivälehdille että näin on päässyt käymään, olen saanut sakkoja tavallisen kukkaruukun hallussapidosta koska aikomukseni ovat olleet lainvastaisia.
Nyt pyytäisin teiltä pientä palvelusta, ilmiantakaa minut. Sitten vain soitto iltapäivälehdille että näin on päässyt käymään, olen saanut sakkoja tavallisen kukkaruukun hallussapidosta koska aikomukseni ovat olleet lainvastaisia.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Helpommin menee, kun ilmiannat itsesi.
Soitat poliisiin ja kerrot katalat aikeesi.
Käräytän sut omalla nimelläni...
Olin kyllä kasvattaja(viime lokakuu) itsekin, kunnes mun kotiini tunkeuduttiin...
Voin sanoa että olen tehnyt parannuksen...
"Nyt pyytäisin teiltä pientä palvelusta, ilmiantakaa minut"
Voiko olla flegmaattismaanttismaan(laiskempaa, jos totta sanotaan)) ihmistä.
Tyypillinen kannabis-puheenvuoro.
Liiallisen kannabiksenkäytön seurauksena seuraus on täydellinenen totaalinen LAISKUUS.
Kuka työnantaja muka kyseistä henkilöä viitsii työllistää?
Ei Viitsi edes itseään käräyttää?
Ilmianna sitten samalla tuolta löytyvä heebo.
http://www.iltalehti.fi/keskustelu/thread.jspa?threadID=115626&tstart=0
nuoren kannabispuutarhurin näköinen?
Ei kyllä voi! 15 minuutin julkisuus? Sekin taitaa olla toiveajattelua. Kuvittelee varmasti, että toimittajia lappaa sisään ovista ja ikkunoista.
Heppu on selkeästi vihreiden kansanedustaja-ainesta! Risuparta ja kaikki! Olisi yhden asian mies. Painaisi jaa-näppäintä mikäli kannabis jostain ihmeen syystä tulisi Suomen eduskunnassa käsittelyyn.
Muuten olisi poissa istunnoista ja valiokunnista "omilla asioilla".
Ilmiantajien nimet on ilmiannettava alan sivustoilla, että eivät uudestaan pääse ilmiantamaan, joten ilmiantajat kaikki ilmiantoon.
Joku tolkku pitää olla.
Siihen se ketju katkeaa, kun ei kukaan jaksa enää ilmiantaa ilmiantajan ilmiantajaa.