Kuten kaikki näkee niin SaPKo olis kuulunut pleijareihin. HeKillekin turpiin niin että eivät kyllä kotiin osaa.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joskus voi huonompi joukkue voittaa paremman niinkuin kävi nyt. Ei siinä sen kummempaa.
Sapk0 ei sentään pudonnut suoraan Suomi-sarjaan.
JOS Sapko olisi päätynyt pleijareihin (mikä olisi ollut suuri vääryys) niin Sorttihan olisi tiputtanut junttilan ja tuppukylän asukit jatkosta suoraan luvuin 30-0. Sporttihan voittaa Sapkon vaikka läpi ottelun pelkästään yhdellä ketjulla pelaten. Sapko on ollut koko sarjan ylivoimaisesti surkein joukkue. Se esimerkiksi ei ole koko vuonna voittanut ensimmäistäkään vieraspeliä, mikä on suorastaan historiallisen huono saavutus.
Sportti puolestaan keräsi yli puolet enemmän pisteitä sarjassa kuin se peräkylän porukka (Sapko) ja Sportin maalitilasto oli 90 (vrt. Sapko -50). Summasummarum hyvän(Sport) ja erittäin huonon(sapko) joukkueen ero sarjassa oli todella suuri.
Kuten aiemmin joku totesi, joskus voi huonompi joukkue voittaa paremman. Ja mitä tältä pohjalta tulee Sportiin, Hekihän juuri pari viikkoa sitten voitti sen.
Kaikenkaikkiaan Suomi-sarjasta Mestikseen nousseiden joukkueiden joukosta erottuu kyllä yksi edukseen, sori vaan sapkolaiset.
Eipä se Heki paljoa hyötynyt play-off-paikastaan, Tutolta tulee nääs turpaan aikamoisella todennäköisyydellä. Ihan sama pääseekö playoffeihin, ku kumminkin tulee turpaan.
mitäs sil on väliä vaikka turpaan tuleekin??onko kade kun itse aloititte lomat? Hekiltä ihan hyvin,uusi tulokas.Ei kaikki oo niin justiinsa katsos.
SaPKo pelailee kyllä Playoutteja. Vietä sinä vaan kesälomaa ja tunge pääsi santaan.
Tunge sä vain reppana Olavin poika alias. peltiheikki koloises ja pienes pääs mätivän ja lahon, sinun olomuotoasi muistutavan asuntosi metsäkorsun kahden hirren väliin maatumaan sammaleristeisiin!!
Niin että muistetaanpa vielä että Hekikin voi vielä jopa tippua sarjasta, kiitos uuden surkean systeemin.