Perustetaan Suomen porvarien

Perustetaan Suomen porvarien puolue, joka ajaisi vankkumatta pääoman asiaa.
1374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

eikö noita jo komujen mielestä ole pilvin pimein

komut kyllä mielellään kaataisivat kaatumattoman porvari järjestelmän.

porvari killat on kyllä ollut toista sataa vuotta jo historiaa. nää komut net elää siellä menneisyydessä.
oppipoika>>>kisälli>>>mestari. porvari lienee ollut kauppias?
mikä se oli se porvaristo?

pääsisivät joskus net reppanat nykyisyyteen eli tähän päivään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puolue kirjoitti:

Perustetaan Suomen porvarien puolue, joka ajaisi vankkumatta pääoman asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu