Perussuomalaiset ovat todella ansainneet tuon tulevan vaalivoittonsa. Politikoitsijoita löytyy kyllä joka kulmasta, mutta niitä poliitikkoja, jotka ajattelevat tarpeeksi syvällisesti ja kauaskantoisesti, mutta tarpeen tullen myös valtavirrasta poiketen, on ollut vielä melko vähän. Johtuen paljolti siitä, että tällaiset vaikuttajat on herkästi pyritty sysäämään pois. Enää se ei kuitenkaan ole mahdollista. Perussuomalaisuudesta löytyy ja tulee löytymään se aiemmin puuttunut vahva lenkki tämän maan politiikassa. Ovat tuleet "tilauksesta" ja jäädäkseen.
Avain asiaa
näin todeten
4553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=1000000000000008&posting=22000000023639963
Tuolla toisaalla kysytään persujen tekojen ja ohjelmien perään.
Vastaisitte edes niihin!
Miten persuaiset VOISI olla mainitsemasi "vahva lenkki" yms?
Vpj Saarakkala on sen julki sanonut, ettei persuilla ole, siis teillä EI OLE mitään aatetta! Teot ovat muiden mullaamista koko ajan. Tekonne ovat uhoomista ja sitä, että kaikki teitä sortavat, media ei päästä läpi, etc.
Kenestäpä media enemmän julkaissut, kuin Halmeesta! Halmetta yhä persut itäävät ajattelijanaan! Muu kansa valitettavasti naurahtaa Hänen törmäilyilleen!
Missä persujen tutkimuslaitos, joka auttaa päätösten teoisssa? Vai oko teillä yhä se klubiaskin kansi, johon viivoja?
Tällaisia "vaikuttajia" persut ovat! Joku käkkäräkin lähettäii suomalaisia keskitysleireille!? HUH HUH!
Tekonne puhuvat enemmän änkyröinneistä, kuin Hyvistä Teoista!
Taas muutama URPOJEN URPO valittaa Halmeen tekosista,eikö mitään muuta mielessä liiku.Haukkukaa välillä noita omien puolueidenne parittajia ja rattijuoppoja, kun kerran mitään muuta ette osaa kirjoittaa. Voi herranjumala miten tyhmyys paistaa läpi.
Uhoajia löytyy kyllä aika monesta leiristä, vai mitäs mieltä olet esimerkiksi kommareiden luokkasota-pullistelusta? Perussuomalaisilla on myös hyviä ehdokkaita, jos vaan suostut näkemään ne.