Jo riittää kilpailuttaminen!

Voiton tavoittelussa ollaan menty liian pitkälle. Kaikkea ei voi kilpailuttaa. Hyvinvointi kuuluu kaikille - ei vain rikkaille.

Äänestä!
http://www.vasemmistoliitto.fi

Sinun äänesi eduskunnassa!
4694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vasemmistoliitto on kuin neuvostokommunisti joka vihaa talonpoikia (omistajia).

Suomalaisyritykset ulkoistetaan eli USA-laiset ostavat - koska osaavat - kaikki hyvät suomalaisyritykset.

Vasemmistoliiton komut lykkäävät suomalaiselle veroja ja sitten valittavat kun kaikki ulkoistetaan ulkomaille.

VASEMMISTOLIITTO ON JOHTAVA SUOMALAISTEN ULKOISTAJA JA HALUAA LISÄÄ MUSLIMEJA SUOMALAISTEN TILALLE

Vanhaan aikaan komut uhkailivat vaihtaa suomalaiset puna-armeijaan.

Äänestä
  • Luetko mitä kirjoitat koska ajatusia sinun tyhmässä päässäsi tokkopa risteilee.
    Menisit idiootti hoitamaan kaalisi.

    Äänestä

  • ja ovat sitä tehneet siitä lähtien kun Suomi liittyi EU:iin. Siihen ei todellakaan kommunisteilla ole ollut osaa eikä arpaa - ei edes yhtään kansanedustajaakaan ole eduskunnassa, jota voisi sanoa edes jonkin sortin sosialistiksi!

    Äänestä

LUE MITÄ TAPAHTUU KUN LÄHDETÄÄN KOMUJEN KANSSA MARJAAN ELI NOSTETAAN SIJOITUSVEROJA JA KUN KAIKKI FIRMAT OVAT GEORGE WALKER BUSHIN MÄÄRÄYKSEN ALLA:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000127&posting=22000000023546542

Keskusteluja nationalismista
Kirjoittanut: Kari Aavanranta 9.2.2007 klo 20.14


Nationalismia, Bushin kanssa New Orleansissa

Joo jatkettiin sitten juttua siinä Bushin kanssa. Istuskeltiin New Orleansissa. Samalla ongittiin siin kuopassa, joka ennen oli ollut New Orleans ja kateltiin kohon hyppimistä.

George on aika kova kiemurtelemaan ja oikein taitava panemaan matoa koukkuun niin ettei sille satu. Georgelle meinaan.

Kysyin siinä että tosta madon kiemurtelusta tulee mieleen, että mitä mieltä olet George kommunisteista.

- George: no mikä vika niissä, nehän tappoi kaikki Venäjälle menneet amerikkalaiset kommunistit, eikö siellä Karhumäessä ja muualla ole niitten hautoja jos niitä nyt haudattiinkaan minnekään mutta katosi ne kuitenkin eikä takas tullu.

Minä: - mut mitä te amerikassa teitte kommunisteille?

- George: ei mitään , muistatko, se teiltä tullut Kustaa Halbergkin, suomalainen, joka oli meidän Amerikan kom.puolueen puheenjohtaja AKP:n niin sehän kuoli yli 90 vuotiaana sydän ja verisuonitautiin sängyssä kotonaan.
Kaikki sen ikäiset kaverikommunistit oli teloitettu kommunistien toimesta muissa kommunistimaissa. Kustaa hyvin lihaa ja kihti uhkasi koko ajan, kun kommunistimaissa nähtiin nälkää joukolla.

Minä: niin mut Geroge, ihan tosi, eikö sulla siis George ole mitään, yhtään mitään kommunistia vastaan?

- George: no ei ole. Ne on pelottaneet Euroopassa kaikki niin että saatiin puolaiset ja virolaisetkin tuleen mukaan Irakiin taistelemaan ja pian on koko entisten neuvostotasavaltojen liitto Natossa. Kommunistien kanssa tulee aina toimeen. Meillä menee oikein hyvin kun kommunistit pelottelee ihmiset puolikuolleeksi ja me tehdään töitä uuden Euroopan kanssa ja entisen neuvostoliiton osavaltioiden. Öljyä tulee ja amerikkalainen edunvalvonta pelaa, kiitos kommunistien. Muuten, kai tekin Suomessa pian tuutte mukaan Natoon,
me voidaan hyvin sitten kouluttaa teillä ja lisätä kaikkea muutakin koulutusta, Naton tiedettä ja taidetta ja ohjelmaa you know.

Minä: joo, täytyy panna harkintaan. Eikö siis tosiaan mitään pahaa sanottavaa sulla George ole kommunisteista?

_ George: no ihan tosi ei ole. Minä olen sanonut että Turkki on saatava EU:n jäseneksi, you know, EU maksaa ne basaaripellet - älä sano tätä julkisesti ja kommunistit tukee Turkkia. Ja meillä on hyvät sotilastukikohdat Turkissa ja saadaan sieltä kautta pidetty öljyreittejä amerikkalaisten käsissä ja kurdit kurissa turkkilaisten armeijan kanssa ja ne vahtii bosborin salmea venäläislaivat läpivalaistaan humpan tahtiin, uska dara konstantinopolissa turkin ja amerikan yhteistyö pelaa ja EU maksaa niitten vesijohdot basaariin.
Kommunistit ajaa oikein kovasti Turkkia EU:n jäseneksi ja minä olen ihan samaa mieltä taas kommunistien kanssa.

Minä: mutta ranskalaiset äänesti perustuslakivaaleissa Turkin tulon EU:hun ulos.

- George: juu, ne on kamalia, Turkki kuuluu EU:hun, ja minä panin noi ranskalaiset perunat boikottiin heti kun kuulin ja syön enää freedom friesiä ja se tornikin joka rakennetaan vapauden patsaan viereen new yorkiin on vielä korkeempi kuin ranskalasiten lahjoitttama patsas ja nimeksi pannaan ranskanperunat, eikun tota vapauden torni.

Minä: tää on ihan käsittämätöntä, kaikki luulee että kommunistit pilkkaa sua George ja nauraa sun mokille ja pitää sua ihan nollana ja hulluna teksasilaisena?

- George: - kato, kommunisti ei saa äänestää amerikassa niin mitä minä siitä välitän jos se minua Euroopassa pilkkaa. Ja siksi toiseksi kommunisti otta pakolaista Suomeen, eikö teilläkin makseta somaleille ja muille kaikki rahat ja hyvinvoinnit käteen suomalaisten verorahoista - meillä ei makseta, me pannaan töihin ne -

- Ookko huomannut, että pakolainen ostaa verorahoilla kaupasta pulloverin jossa on amerikan lippu ja käy suomen rahoilla syömässä McDonaldissa. Se sopii meille että amerikkaa mainostetaan ja ihaillaan. Suomalaisella verorahalla.

Minä niin pidän siitä että kommunisti ottaa pakolaisia ja maksaa ja ostetaan Niken tossuja, Amerikan paitoja ja käydään syömässä McDonaldissa ja parhaat pakolaiset lähtee vielä töihin Amerikkaan mutta me otetaan vain ehdottomasti parhaat, joista tulee nobelisteja tai joilla on miljoona dollaria sijoitta yritysmaailmaan heti New Yorkin satamassa. Se me tarkistetaan.

Sekin on ihan hyvä, että kommunisti sanoo teilläpäin että Suomen lippu pulloverissa on kamalaa natsionalismia mutta amerikan lippu on neutraalia

kivaa tavaraa pakolaisen paidassa ja nike-tossut ja Suomen sosiaali pistää rahaa jotta pakolainen saa syödä McDonaldsissa,

kommunisti sanoo että se on tasa-arvoa kun suomalainenkin saa siellä mcdonaldsissa syödä, niin se on minunkin mielestä sitä tasa-arvoa meille päin ja minä niin tykkään siitä että talous pelaa amerikan malliin.

Minä: - no juu, kyllä mun täytyy uskoa että sä George olet sitten kovin vapaamielinen kun sulla synkkaa kommunistinkin kanssa noin hyvin.

- George: tottakai vanha kettu madon noukkii, muta kato mun koho pomppii, siel on jotain muutakin kuin mato tällä kertaa, saadaan kotio vähän tuoretta tavaraa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaikuta!!! kirjoitti:

Voiton tavoittelussa ollaan menty liian pitkälle. Kaikkea ei voi kilpailuttaa. Hyvinvointi kuuluu kaikille - ei vain rikkaille.

Äänestä!
http://www.vasemmistoliitto.fi

Sinun äänesi eduskunnassa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu