ääni menee

hiisinen

mikä siinä oikeen on että monilla kavereilla menee ääni tai sitte se muuttuu möreäks ku on alkoholii juonu? ja paljonko tarvii juoda että se muuttuu?

4

1667

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Römäkkä

      En tosin vielä tiedä, kenelle. Ensi kuussakos ne vaalit olivat?

    • sairaanhoitaja*

      Kankkusessa ääni madaltuu, koska testosteronin määrä kehossa kohoaa. Toisilla madaltuu ääni jo yhden illan seurauksena, mutta tämä äänen madaltuminen on ohimenevää. Onneksi :) Jos taas jatkuvasti ryyppää vähän enemmän, kuin "lääkäri määrää", niin äänen madaltuminen on pysyvää. Siitä syystä esim. "pulimuijilla" on käheä matala ääni.
      Testosteroni-hormoonin määrän lisääntymisen vuoksi/ansiosta myös seksi maistuu kankkusessa enemmän sekä miehille, että naisille.

      • ex-juoppo

        Tänään tuli dokkari televisiosta, jossa osoitettiin, miten testosteronin määrä LASKEE kankkusessa. Tämän takia suurkuluttajamiehille kasvaa "tissit".
        Äänen madaltuminen johtuu siis jostain muusta - kapakassa juodessa tupakansavulla lienee merkittävä vaikutus.


    • nöösi-987

      Niin alkoholi on kuitenki myrkky ja liotin.

      Niin no tosin vesikin on liuotin.

      Juodessa viinaa on alkoholi kosketuksissa myös uuhun ja kurkkuun. Samalla se liuottaa myös niitä.

      Ajattelisin että tästä se johtuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      29
      3508
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      97
      3226
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      82
      3059
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      3044
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      54
      2935
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2698
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2500
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      57
      2371
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2255
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2022
    Aihe