oi niitä aikoja

Kyllä oli eri meininki tällä palstalla pari vuotta sitten. Silloin sentään oli uskovaisia keskustelemassa. Nyt ne mahtuu yhden käden sormiin.
6327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tosin suurin osa, on lestadiolaisia.

Äänestä

toisaalta on hyvä, että tällä palstalla ei enää uskovaiset oo. Se vähäinenkin usko täällä kuivaa. Ei tästä palstasta turhaan varoiteta. Sielunvihulaisen temmellyskentäksi tää on muuttunut.

Äänestä

Johtuen kai siitä että täällä ei kannata paljon asioista keskustella, kun tietyillä ihmisilla on täälla tietyt mielipiteet, joita ne ei voi muuttaa vaikka huomaiski olevansa väärässä..
Turhaan täällä kai niistä asioista väitellä!:)

Äänestä

Todellakin rehellinen lausnto. Mielipitteemme alkaa jo olla samoissa, minä olen nähnyt usein, kuinka vähän Lesdatiolaisssa on uskovasia, kyllä yhden käden sormet riittää.

Luettelen syitä tueksesi:
- Ylivoimisesti Suomen suurin sytemaattinen valehteiaryhmä, vaikka ottaa politiikotkin mukaan.
- Järjestönä eniten saanut ihmisä mielisaraalaan.
- Järjestönä eniten saanut aikaan itsemurhia.
- Järjestönä ainut, joka polkee penkkiuskovaiten Pyhän Hengen.

No nämä sinulle tueksi, katsotaan ensi viikolla lisää.

Siunausta.

Äänestä
  • kalahti =))))

    Äänestä

  • antaa jotakin tilastoja. Puhut sanalla sanoen kakkaa. ts täyttä valetta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies menneisyydestä kirjoitti:

Kyllä oli eri meininki tällä palstalla pari vuotta sitten. Silloin sentään oli uskovaisia keskustelemassa. Nyt ne mahtuu yhden käden sormiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu