Käännetäänkö kirja

Julkaistaanko Susanin kirja maamme rajojen ulkopuolella? Monelleko kielelle käännetään ja mistä maista on tullut jo kyselyjä?
5158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hollywoodista,siellä tällainen voisi myydä. Olisi enemmän ostajiakin.

Äänestä

Se on aivan riittävää käännösten osalta.

Äänestä
  • savoksi koska kysyntä ylittänyt tarjonnan:))))))

    Äänestä

  • tulossa pian kirjoitti:

    savoksi koska kysyntä ylittänyt tarjonnan:))))))

    vaikka Lapin Sanomissa ei juuri hyvää sanaa kirjasta ollut.

    Äänestä

Kirjallisuuden Nobel-palkintoehdokkuuden takaamiseksi kirja käännetään kaikille valtakielille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muille kielille kirjoitti:

Julkaistaanko Susanin kirja maamme rajojen ulkopuolella? Monelleko kielelle käännetään ja mistä maista on tullut jo kyselyjä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu