"Mies ammuttu Kirkan

surun vuoksi"

Orimattilalainen kirka-fani sekosi päivällä perinpohjin suuressa surussaan. hän ilmoitti hätäkeskukseen, että mies oli ammuttu kuoliaaksi Orimattilan Kuivannolla. Ampuja oli paennut uudenkarhealla Porchella. Poliisi ampui paikalle usean auton voimin ja sairasautojakin oli kaksi. lisäksi paikalle hälytettiin Medi Heli -helikopteri Malmin lentokentältä. Kuivantolaisesta vanhasta omakotitralosta löytyi ympärijuovuksissa ollut nainen, joka itkien soipersi kaipaavansa kirkaa ja siksi teki vääärän ilmoituksen. nainen oli 3,2 promillen kännissä. Orimkattilan poliisi tutkii nyt naisen toimia rikosoikeudellisessa mielessä. Nainen joutuu maksamaan suuret vahingonkorvaukset ikävästä tempustaan.Kun poliisi meni sisään naisen asuntoon, soi siellä kirkan kappale Hetki Lyö.

8

2210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mikä kusipää!

      Maksakoon tyhmyydestään!

    • etlarin netistä

      tosi on tämä juttu. tsekata voi. uskomatonta sinänsä. taitaa siellä kuivannolla olla enemmänkin vähämielisyyttä...

      • kuivannolla

        orimattilan kuivanto muistetaan ikävistä veriteoista. parikymmentä vuotta sitten mm. poika tappoi isänsä navetassa, koska isä oli kohdellut lastaan kuin eläintä. pahaa jälkeä syntyi myös kun intin ammusvarastolla räjähti. kuolleita oli parikymmentä.


      • uutinen

        myös..


    • MONEKSI

      Kyllä on hölmöläisyys huipussaan jos tuon kirkujan takia on valmis pilaamaan elämänsä ja olemaan vaaraksi muillekin,kuin itselle herätkää jo totuuteen.

      • tolle rätkytykselle

        Mieti nyt. Mamma on yli kolmen boforin kännissä. Se olisi voinut tehdä saman ihan minkä tahansa syyn takia. Nyt kyllä tommosen hörhön takia ihan turha vetää lokaan edesmennyttä.

        Voisit myös itse herätä todellisuuteen,johon kuuluu mm. kohtuullinen peruskäytös.


    • syvä masennus

      me täällä kuivannolla suremme kuin kuivaa ojaa. kuivanto on nyt noussut maailman kartalle.

    • ukko pääsi karkuun

      heh, heh, ette tidedä mitään. Kuivannolla todella ammuttiin, mutta ampuja piiloutui Artjärvelle ravintola Pepperonin kellariin. Ruumista ei ole vielä löydetty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3196
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      75
      2476
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      62
      1444
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1412
    5. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      14
      981
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      925
    7. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      314
      888
    8. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      837
    9. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      50
      814
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      788
    Aihe