Caliberin marraskuussa tilanneet

Ihmettelijä2

Olin kiinnostunut caliberin ostamisesta mutta kun juttelin myyjän kanssa hän sanoi että jos tehdään kaupat nyt (marraskuussa) niin saan auton vasta heinäkuussa? Vaihdokkini oli haluttua mallia joten mies tarjosi toista merkkiä. Ei edes viitsinyt myydä dodgea. Toisaalta haluan auton viikon sisällä kun vaihdan autoa. Miten pitkä odotusaika teillä oli?

4

1305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuluu

      Hei! Tilasin elokuussa 06 sain tammikuussa 07( CRD)Toimitusaika oli 5.5 kk!. Kysyntä on niin kovaa , että toimitukset venyvät!

    • niin...

      ... kokeile esim. soittaa Käyttöautoon Vaasassa tai Seinäjoella, heillä näyttäisi olevan niitä.

    • SAIN

      LOKAKUUSSA TILANNEET SAAVAT TÄLLÄ VIIKOLLA.

    • Ilmeisesti toimitus ajat ovat edelleen perseestä.

      Itse ostin caliberin syyskuussa ja se oli hien ja tuskan takana että sain auton silloin. Koska heräsin hieman myöhässä auton vaihtoon ja pitkien kyselyiden jälkeen myivät ei oo;ta, tikkurilast, hämeenlinnast, mäkelän autosta, herttoniemest ja konalasta. Mutta kuin itsepäisesti soittelin monta kertaa samalla viikolla ja viimeinkin konalasta napsahti, kun soitin naismyyjälle. joka suostuin kertomaan että autoja on vielä kaks jota ei ole myyty.
      Teimme kaupat vielä samalla viikolla ja viikon päästä oli uusi auto alla. =)

      Tähän täytyy sanoa, että kyseisen liikkeen miesmyyjä ei suostunut ees tekee tarjousta meijän autosta edellisenä vklna kun kävimme ekan kerran koeajamassa caliberin, saati ees hieroo muutenkaan kauppoja. Mutta katteli kyllä naama mutrulla kun teimme samanliikkeen toisen myyjän kanssa kaupat caliberista. Menipähän provikat ohi suun.

      Silloin sanoivat, että auton voisi mahdollisesti saada maaliskuussa vasta, ennen kuin sitten selvisi että pari oli vielä.

      Eli kannattaa vaan olla tiukkana niiden myyjien kanssa. Toiseksi huomasin ettei nuoria oteta hirveen todesta autokaupassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      273
      2495
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2419
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1598
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      9
      1589
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      50
      1506
    6. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1387
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1359
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1250
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1049
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1029
    Aihe