Vista & Messenger

Eli kun asennan vistaan messengerin ja yritän käynnistää meseä niin tulee ilmoitus että ohjelma keskeytettiin.. ja se koko mese sammuu..

Missä vika vai vista?
5845
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

minkä version olet asentamassa
Windows Live Messenger 8.1.0178 toimii hyvin

Äänestä

joo. mulla on sama vika. ostin uuden koneen jossa on vista ja suojaukset ei päästä meseen.
kun koittaa kirjautua sisään, niin tietojen suorittamisen estäminen katkaisee sisään kirjautumisen.
no vistahan on viisas ja antaa itse ohjeen, mistä pääsee muuttamaan asetuksia.

siellä kun laittaa ruksin ota tietojen suorittaminen käyttöön kaikille paitsi seuraaville ohjelmille: ja valitsee messengerin listasta, tulee sellainen ilmoitus kun, tämä ohjelma täytyy suorittaa siten, että tietojen suorittamisen estäminen on käytössä. tätä toimintoa ei voi poistaa käytöstä tämän ohjelman kohdalla.
niin mitäs sille sit vois tehdä??

Äänestä
  • Helpoimmalla pääset kuin asennat koko messengerin uudelleen(tuntuuko nyt siltä, että se on ihan huono :'( , voi voi...), jos tuo ei auta, niin sitten on olemassa muitakin vaihtoehtoja :)

    Äänestä

joo. mulla on sama vika. ostin uuden koneen jossa
on vista ja suojaukset ei päästä meseen.
kun koittaa kirjautua sisään, niin tietojen suorittamisen
estäminen katkaisee sisään kirjautumisen.

Messenger lakkasi toimimasta
Ongelma keskeytti ojelman virheettömän toiminnan.
Windows sulkee ohjelman ja ilmoittaa, onko ongelmaan
käytettävissä ratkaisua.

Kirjoittanut: inksa
(minkä version olet asentamassa
Windows Live Messenger 8.1.0178 toimii hyvin.)
Ei auttanut!?

Kirjoittanut: WinUnixPro
Helpoimmalla pääset kuin asennat koko messengerin
uudelleen(tuntuuko nyt siltä, että se on ihan huono
:'( , voi voi...), jos tuo ei auta, niin sitten on
olemassa muitakin vaihtoehtoja :)
EI auta, olen kokellut monesti !!! ?

Äänestä
  • itellä oli kanssa tekemistä, että sai messengerin toimimaan. uudelleenasennuskaan ei auttanut. puol vahingossa sain toimimaan, ku avasin mesen (kuvakkeesta) hiiren oikealla napilla ja sieltä kohta suorita järjestelmänvalvojana

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä mättää? kirjoitti:

Eli kun asennan vistaan messengerin ja yritän käynnistää meseä niin tulee ilmoitus että ohjelma keskeytettiin.. ja se koko mese sammuu..

Missä vika vai vista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu