Kuka on mielestäsi seksikkäin naiskansanedustaja?
Seksikkäin kansanedustaja (nainen)
Näin vaalikauden päättyessä
286910
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Liisa Jaakonsaari
Irina Khorn
mieltä, ehdottomasti Liisa Jaakonsaari!
Mistä Liisa Jaakonsaari loukkantui? Minusta hän on hyvin sympaattinen, rehellinen ja ajatteleva kansanedustaja.
krooonh..... ehdottomasti, ... kukahan se on?
Ylpistyy, jos lisää kehuisin.
Irinalle saatiin jo suojatyöpaikka, koska vihreissä laskettiin hänen joka tapauksessa putoavan eduskunnasta.
Seksikkyys se on valintaperuste.
Tanja Saarela lienee eduskunnan sexikkäin nainen vaikka avioituikin täyden tomppelin vaimoksi.
Olli Saarela olisi ollut sopiva aviomies Liisa Jaakonsaarelle jonka uudelleenvalinta todistaa taas kuinka saatanan tyhmiä nämä suomalaiset naiset on.
Mielestäni Tanja alkaa olla "kulunut" nimi, liian paljon julkisuudessa ja osaa käyttää julkisuutta hyväkseen. Miten olisi Meri-Kukka? Hän on seksikkäämpi kuin Tanja di Kar.
Juuri niin JAAKONSAARI vaan rannelle huutaa ei mitään taikaa koko naisesta
Hän ja muut demarit ovat täysiä akkoja, myyvät Suomen ulkomaisille sijoittajille ja saavat siitä hyvät vibat itelleen. Kokoomus ja keskusta samassa porukassa
kansanedustajista.. Pirkanmaalta..
Katso itse..
http://www.sadejohanna.fi/
tänne lykätä!
Toi ihan ookoo nainen vain ei koskaan tule valittua kansanedustajaksi. Varsinkin kun on tiukkapiposakkia. Uskonto ja politiikka kauas toisistaan!
Toi Säde Johannahan on erittäin paljon mun makuun. Kävin jo kosimassa sen sivuilla ;)
Löysin lisää kuvia IRC-galleriasta:
http://irc-galleria.net/view.php?nick=Joy-J
Vieläkö Outi edustaa kansaa?
Kääryläinen on sexykkäin, sillä on rypäleet....
seksikkäin. Saulissa on seksiä 170cm verran!
piilokoroillako sen?
nyk rouva Natri, virallisesti Miapetra Kumpula-Natri on tähän kysymykseen vastaus seksikkäimmästä kansanedustajasta.
Tyrkkyjulkut jää kauaksi, luonnollisuus on sexyy!
Miten ois http://www.sadejohanna.fi
Mulle uppois kyl.
Raija Vahasalo, uusimaa
www.vahasalo.fi
Seksikkäimmät ehdokkaat on kyllä joko Tytti http://www.tyttiseppanen.net/ tai Anniina Pirttimaa http://www.anniinapirttimaa.fi/start/
Minun mielestäni seksikkäin naiskansanedustaja 2007 valituista oli Susanna Haapoja[http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/uutiset/kotimaa/poliitikot/2009/716269.jpg], joka kuitenkin kuoli aivoverenvuotoon 2009.
ehdoteltu. :P
2019 vaaleissa valittu Jenna Simula Ps on kyllä 2020 listassa TOP10 joukossa. Toinen Jaana Pelkonen KOK joka juonsi BumTSi Bum ohjelma. Simula on 32v ja Pelkonen 44 s1977. Eikä pidä unohtaa Riikka Purraa s1978 eli 43v.
Lisäys omaan vastaukseen. Hilkka Kemppi. Similan lailla pikkusen päälle 30v
ylivoimaisesti tytti tuppurainen