"Suomelle olisi hyväksi jos olisimme liittyneet Neuvostoliittoon"
Kysytään nyt Yleltä antaako esitystä! Vai pidetäänkö vielä piilossa.
Ikävä vaalipuhe olisi jos nyt esitettäisiin.
Kysytään nyt Yleltä antaako esitystä! Vai pidetäänkö vielä piilossa.
Ikävä vaalipuhe olisi jos nyt esitettäisiin.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tarkoituksellista valehtelemista!
Halonen on kommunisti, joka ajaa vain omaa etuaan, ei isänmaan etua. Kannattaa muistaa myös, kuinka onneton Halonen on johtajana, alaisiaan nöyryyttävä ja pilkkaava ihminen ei voi toimia presidenttinä.
Presidentti on myös roolimalli ja miten kiroileva ihminen, jolla on stasiyhteyksiä voi olla roolimalli.
Lisäksi Halonen ei osaa puhua sujuvasti, eikä edustaa. Hänhän inhoaa edustustehtäviä, niin miksi sellaisen pitäisi olla presidentti..
tosiaan hyvä, et pääse ylös ollenkaan. Oletan, että joskus synnytysosastolla sinua kusiainen on taputeltu perse ylöspäin. Lopputulos tyhjä nuppi. Yhteiskunta huolehtii, elättää vajaaälyiset. Sinun ei tarvitse kysyä mistään mitään. Olin unessa kerran, nähtävästi uni jatkuu. Autetaan sinua paskiainen, otetaan letkut irti, toivotan hyvää iäisyysmatkaa. Katselin tässä jokunen aika sitten telkkarista tosi yhteiskuntaa, veroeuroja maksavia loukkaavaa ohjelmaa. Ohjelma yritti antaa, neuvoa maksoi mitä maksoi, kaikkistä perästä vedettävedettävistä yhteisklunnan pitää, pitää huolta. On paremmin kuin veteraaneista, työttömistä, vanhuksista, yksihuoltajista ei tarvitse huolehtia. No onko tosiaan hélvetin hyvä, että joku jokeltaa niin, että toinen kaikessa viisaudessaan tulkitsee sen.
Mutta on eroa, minä en ollutkaan vaatimassa Suomea liitettäväksi Neuvostoliittoon. Enkä edes oman armeijan lakkauttamista ollut vaatimassa, edes rauhanomaisesti.
Arvostan Isiemme ja Esi-isiemme työtä, jotka jopa ase kädessä puolustivat tätä maata, ja hehän tämän maan rakentivat.
Niin miksi 70 -luvullakin vaadittiin vielä Suomen liittämistä Neuvostoliittoon, sanoi tämän järjestelmän olevan loppu 10 v kuluessa. kommunismi olisi mukaansa tuleva järjestelmä maailmassa.
Niin miten omani reikottamiseni tai roikottamatta jättäminen vaikuttaa heidän puheisiinsa silloinkin
Ei kai se minun syyni ole jos noin puhuivat. Ylellä kaikki arkistoituna, joskus sitten näyttävät, enenmmän kuin nyt muutamia vuosia sitten.