Niinistö saa jättieläkkeet ja narisee, kun joutuu maksamaan niistä veroa.
Missä on Niinistön talouspoliittinen linja? Ei ole tähän mennessä sellaista näkynyt eikä kuulunut vaikka mies on päivittäin julkisuudessa.
Missä on Niinistön talouspoliittinen linja? Ei ole tähän mennessä sellaista näkynyt eikä kuulunut vaikka mies on päivittäin julkisuudessa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
“Jos nyt tehtäisiin laulu varakkaimmista poliitikkoperheistä, se alkaisi nimillä Arajärvi, Halonen, Lipponen, Heinäluoma, Tuomioja. Tietysti varakkaiden poliitikkojen joukossa on muitakin, mutta he eivät näytä leimaavan muiden vaurastumista.” ( Suomen Kuvalehti)
SDP on suosinut häikäilemättä optiomiljonäärejä siten, että on itse ollut heitä luomassa. Mm Fortumin optiot ovat pelkästään SDP:n omien ministerien aikaansaamia. Kun Fortumin optio-ohjelmia alettiin luoda 1990-luvun lopulla, asiasta vastaavina kauppa- ja teollisuusministereinä toimivat Antti Kalliomäki (sdp), Sinikka Mönkäre (sdp) ja Erkki Tuomioja (sdp). Jopa tasavallan presidentti Halonen on puolustanut ponnekkaasti valtio-omisteisten yhtiöiden ökyoptioita.
eläkkeitä kun he eivät tee työtäkään, Katainenkaa ei ole koskaan töissä ollu,ei edes opiskelu aikana kesätöissä.
eduskunnassa tekevät, kun saavat palkkaa???
Kokoomuslaiset ovat nyt niin kyvyttömiä, etteivät osaa enää edes hankkia rahaa ja omaisuutta itselleen. Kokoomuksella on kansallinen impotenssi.