allekirjoita adressi

kerrankin hyvä adressi www.adressit.com/halmeenalake
2387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuntuuhan se väärältä, mutta se koko laitos on täynnä vääryyttä ja kieroilua. kansa ei vaan opi. Halmeen eläke on yksi asia millä pyritään kansan huomio kääntämään muualle jostakin toisesta asiasta. Se kolme tonnia ei maailmaa kaada. Halmeen valinta eduskuntaan osoitti kansanedustajille että kansa ei ole tyytyväinen tähän tilanteeseen ja epärehellisiin kansanedustajiin. kellokorttien vaatiminen eduskuntaan oli yksi voimakas vaikutin Toni Halmeen valintaan, vaikka kyllä äänestäjät tiesivät ettei Halme mitään kellokorttia saa sinne hoidettua. Kansa sai Toni Halmeen avulla kuitenkin ilmaistua tyytymättömyytensä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


halmeesta... kirjoitti:

kerrankin hyvä adressi www.adressit.com/halmeenalake

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu