Rahoilee vastinetta

jompi kumpi

Dodge Caliber vai Jeep Compass? Tätä mietin.

7

1659

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saat rahoille

      vastinetta kummastakin, mutta Jeep Compassin ostohan perustuu nelivedon tarpeeseen. Caliberissakin maavara riittää melko huonokuntoisille teille. Hoitamattomilla teillä talvisaikaan liikkuessa esim. jahtireissuilla, oppii kyllä arvostamaan nelivetoa.

      • Jaskaaa

        Kävin katsomassa Jeeppiä.
        Kävin katsomassa myös Subarun Foresteria.

        Mieluumminhan tuo auto saisi olla amerikkalainen mutta kun vertaa vetotapaa, tiloja ja viimeistelyä ja lisäksi hintaa niin mikään ei puhu Jeepin puolesta.


    • forre

      Vastaus on kätketty kysymykseesi. Nimittäin kummassakaan tapauksessa et saa vastinetta rahoillesi, vain ison kasan ongelmia. Meneppä pakkasaamuna käymään ko. merkkejä edustavan korjaamon pihalla, on meinaan hinureilla töitä. Ja mitä tulee kyseisten autojen "laatuvaikutelmaan", eli millaisia materiaaleja,jne. niin tulee mieleen vanhat -80 luvun nissanit.

      • vastausta

        näemmä sinulta ainakaan löydy. Pakkasessa tai ilman molemmat ovat erittäin hyviä käynnistymään ja ajettavia. Laatu on käytännön kestävyyttä näissä autoissa, ei mitään amatöörin "vaikutelmia".


      • puhut

        Caliber (CRD) käynnistyi pakkasessa -28 ilman lämmitintä. Vaati kyllä useamman yrityksen...


      • forre

        taitaa olle se, joka on tällä palstalla aiemminkin keksinyt päästään mm. autotestien tuloksia...


      • nimimerkkisi

        viittaa siihen, että ajelet jollain subarulla, niin en ihmettele, että sinusta on tullut hiukan neuroottinen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1339
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      475
    Aihe