miksi kaikkiin uusiin asuntoihin

ainoa järkevä syy on että perinteisellä tuuletus systeemillä ei saada pumpattua ilmaa asuntoon niin paljon että painetta enemmän kuin tarpeeksi!eli tämä kertoo paljon hinnoissa ilmaa!ei siis ole kupla asuntoja vaan paineistettuja pommeja!hahhah
3430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juttu on toisinpäin.
Koneellinen ilmanvaihto tekeekin alipaineen.

Ylipaine johtaisi todennäköisesti rakenteiden kosteusvaurioihin.
Asunnosta "pumpataan" enemmän ilmaa pois, kuin tuloilmapuhallin tuo raikasta ilmaa.
Tällöin ilmavuojen suunta on ulkoa sisälle päin.
Jos suunta olisi toisin päin, niin kostempi sisäilma kondensoituisi kylmempiin rakenteisiin.

Äänestä

Alipaine niissä on. Miten te tuhnut voitte aina olla näin väärässä? Kukaan muu ei voi olla aina näin väärässä.

Äänestä

Parasta toisiaan jatkaa vuokralla, että voit teknisissä asioissa tukeutua vuokraisäntään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koneellinen ilmastointi??? kirjoitti:

ainoa järkevä syy on että perinteisellä tuuletus systeemillä ei saada pumpattua ilmaa asuntoon niin paljon että painetta enemmän kuin tarpeeksi!eli tämä kertoo paljon hinnoissa ilmaa!ei siis ole kupla asuntoja vaan paineistettuja pommeja!hahhah

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu