Miun elämä tilanne - teillä? :)

vaakuli ---

Raportti:

~ ihastunut äärettömästi hurmaavaan, mutta kaikki tietäävään leijonaan (Oinaan kanssa seukkailut viimeksi: liian joutilas makuuni eikä romanttinen)
~~> jos ei satsaa suhteeseen, niin huomaat kyllä kuinka viileästi kohtelen! Mur..

~ opiskelee tekniikkaa (psykiatriksi olisin halunnut, jos vain ei oisi niin korkeet sisäänpääsy rajat :/ hieman laiska )

~ pystyy puhumaan kaaroista muustakin kuin väristä :D

~ menestynyt kuviksen kilpailuissa ja kaikkee muuta siihen liittyvää :D (kuvataideilijakin on hieno ammatti, mutta haluan säänölliset tulot..)

~ perhe/kaverit/rakas on _aina_ etusijalla. Ajattelen heitä ennen kuin teen mitään.

~~> Yhen illan jutut ei oo mieleen ku ei tunne toista niin paljon tarpeeksi, että voisi sopivasti hurmata toisen. Haluan tietää toisesta paljon. Pitempi suhde mulle kiits.

~ Totta. Hymyilen melko aina. Ihan vaan siksi, että näkee miten toinen suhtautuu muhun, tavallaan kuin lukisi kortteja toisesta. Jos on uusi tapaus.
~~> Naurulla, hymyilyllä koitan kuitata nolot/surkeat tilanteet vaikka sisimmässä tiedän että menettelin väärin tai munasin itseni. Koitan aina korjata tilanteen jotenkin ja silloin vakavasti! Haluan, että oikeestikin mua otetaan vakavasti.

~ Pyrin selvittämään ongelmia. En kestä jos on jtn hampaankolossa. Koulussa tai toisen ihmissuhte ongelmissa. Välillä jopa "omalla kustannuksella" :/

~ Viihtyn tosi hyvin yksin! Miten muut?

~ Rankka menneisyys lapsuutessa (perhe ei ollut vakaa); kellepä ei? Onneksi kaikki on ok nyt.
~~> Kuulemma olin se joka ohjasi perhettä!? Olin kuulemma melko määräilevä. Tark. oli tehtä asioita oikein ja pitää kaikki tyytyväisenä.

Kertokaa te muut Vaa'at itsestänne jotakin :)

2

547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaaka_Poika92

      Kuvailit suunnilleen minut! Tosiaan hymyillä pitää kokoajan en suoraan sanottuna ees pysty näyttää ystäville nyrpeetä naamaa vaikka kuinka huonosti itselläni menisi... ja pitää tosiaan yrittää korjata tilanne hymyilemällä tai keksiä jotain ei vakavaa jos tapahtuu esim joku nolo tilanne.

    • neitoperhoxl

      ootkohan mun kaksonen on kun oisin itsestäni lukenut.03.10 suntynyt

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      29
      1879
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      162
      1844
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      364
      1646
    4. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      150
      1247
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      215
      1199
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1138
    7. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      12
      1081
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      7
      1032
    9. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      1005
    10. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      82
      991
    Aihe