MIKÄ SAHA?? vm 1957 ja cccp

sahassa on suuri laippa, ei voitelua ketjussa,laipan saa lukittua eri asentoihin.
sahassa on pieni pa-säiliö ja käsikahvat ovat osa säiliötä.
jos tiedät jotain vanhoista sahoista niin ilmoita e-mail osoitteesi niin lähetän kuvan.
2738
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

veikkaisin kyseessä olevan jonkin sortin moottorisaha.

Äänestä

Sahasi on Suomessakin myynnissä ollut vielä vuosina 58-59 ollut ollut saha. Väri on punaruskea.Mallikilvessä pitäisi olla lisäksi 3:n ja valmistusvuosi. Drushban myöhempiä malleja on tuotu Suomeen jälkituontina ja niitä on eri värisinä. Terv. [email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Highline kirjoitti:

sahassa on suuri laippa, ei voitelua ketjussa,laipan saa lukittua eri asentoihin.
sahassa on pieni pa-säiliö ja käsikahvat ovat osa säiliötä.
jos tiedät jotain vanhoista sahoista niin ilmoita e-mail osoitteesi niin lähetän kuvan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu