Kumpi homma on parempi pääkaupunkiseudulla, taksikuskin, vai bussikuskin homma? Kummassa hankkii paremmin?
Kumpi parempi
kampi-
8922
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jäteautonkuljettaja...
Ammattilainen tienaa enemmän taksia ajamalla...
Neljä vuotta bussia ja nyt kohta neljä vuotta taksia takana. Mielipiteeni on, että bussikuskin homma on aivan eläimen hommaa verrattuna taksikuskin hommaan, mutta jokainen ottaa asiat omalla tavallaan.
Onko netissä tätä palstaa vastaavaa bussikuskien palstaa? Olis mielenkiintoista nähdä, haukutaanko bussikuskeja samalla tavalla, kuin taksikuskeja. Ainakin tämän palstan mukaan taksikuskit ja taksikuskien hommat on täysin perseestä?
Mikä on totuus?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=4500000000000617&subcat=59
Näillä palstoilla pyörii kaksi ryhmää. Ne jotka ovat kyseisessä ammatissa ja ne joita jotenkin häiritsee kyseiset ammatinharjoittajat. Sama tilanne on täällä monella muullakin palstalla.
Jos ihminen ei pärjää mailmassa jossa elää, niin jonnekkin se on purettava.
No joo, eipä täällä varmaan erikseen ole bussipalstaa. Pitäis olla erikseen, niin bussikuskitkin pääsisivät lukemaan, kuinka perseestä ovat. Ovat onnekkaita, kun voivat lymyillä muun joukkoliikenteen seassa. Taksipalstakin pitäisi olla jonkun suuremman foorumin osana, niin elämäänsä pettyneitten luusereitten, sun muitten resuperseitten silmitön katkeruus jakautuisi reilummin muittenkin ammattiryhmien päälle.
Tai en tiedä, kun en ole tuota joukkoliikennefoorumia koskaan lueskellut. Jos olette törmänneet johonkin bussikuskit alimpaan helvettiin haukkuvia kirjoituksia, niin laittakaa linkkejä, että pääsee näkemään, kuinka korkealle heidät noteerataan!
kun niillä on just tietyt reitit joita ajelevat, niin matkustajatkaan ei pääse vittuilemaan reittivalinnoista