Norjassa tuulimyllyt vastatuulessa.

Juuri FST:llä tulevassa ohelmassa kuvatiin, kun tuulimyllyjen roottorit tappavat alueen merikotkannan. Niiden väitetään norjassa tappavan lintuja enemmän, kuin voimalinjat! Keämökkiläiset ja alueiden asukkaat ovat saaneet niistä tarpeekseen, ja vaativat niiden pois purkamista, kuten Inkoossakin tapahtui! Missä on Satu Hassin mökki! Ei kun tuulimylly tontille ja heti!
1310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja Baltiassa taas tuulimyllyt ovat hyvässä iskussa.

Riippuvuus Venäjän uraanista (lähinnä Ignalinan voimala Liettuassa) on herättänyt mm. Viron vihreän puoleen (juuri perustettu sellainen!) puhumaan vaihtoehtoisten energiatuotantomuotojen kehittämisestä.

Viron ja Latvian rajalla Heinastessa sekä Paldiskissa ja Virtsussa Saarenmaan-linjan sataman luona on jo useita tuulimyllyjä.

Viron tarpeisiin ne voivatkin olla ratkaisu.

Suomi vain slarvailee ja kuvittelee voivansa ratkaista kaiken ydinvoimaa lisäämällä. Haiskahtaa sisäpiirikytkökseltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmasen.Usko kirjoitti:

Juuri FST:llä tulevassa ohelmassa kuvatiin, kun tuulimyllyjen roottorit tappavat alueen merikotkannan. Niiden väitetään norjassa tappavan lintuja enemmän, kuin voimalinjat! Keämökkiläiset ja alueiden asukkaat ovat saaneet niistä tarpeekseen, ja vaativat niiden pois purkamista, kuten Inkoossakin tapahtui! Missä on Satu Hassin mökki! Ei kun tuulimylly tontille ja heti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu