Olisi tällä viikolla erääntyvä maksu ja se olisi pakko maksaa mutta tili on vasta ensi viikolla.Joten onko kannattavaa ottaa pikavippi? lainasummani olisi semmoinen 200€.Ja mitä palvelua kannattaisi käyttää ja kertokaa yleisestikin mitä hyvää ja mitä huonoa :)
Apua!!!!
Voieiiii
61037
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kannattaa kalliilla lainalla maksaa..jospa vaikka pyytäisit vanhemmiltas taikka kavereiltasi lainaksi tuon, ja lopettaisit vippailun kun on vaikeeta maksaa ajallaan
Eipä sitä viitsi sukulaisilta lainata.Mietin lähinnä tuota pikavippi.fi sivua että olisiko se kuinka luetettava? Takaisin maksat 120 € (lainasumma 100 €) tai 240 € (lainasumma 200 €) tuohonhan ei pitäisi muita kuluja tulla tuohon 200€ kuin tuo 40€eikö? ja kun lainalla on kiire ei tuo 40€ haittaisi ollenkaan... kiitos jos jaksatte vastailla..
Jäi mainitsematta edelliseen kun puhelimellani ei voi lähettää viestiä kyseiseen palveluun eston takia onko haittaa jos teen hakemuksen jonkun tuttavan puhelimella =?
Se pitää olla omasta liittymästä lähetetty viesti, mut koitappa mennä jonkun vipin netti sivuille.. pitäisi mun mielestä onnistua myös netin kautta..
mene sivulle pikavippi.fi.. sieltä onnistuu..
Kokemuksesta sanon, että soita ennemmin siitä erääntyvästä laskusta ja ihan varmasti saat ilman kuluja maksaa viikon myöhässä ilman että mitään tapahtuu!!!! Ihan turhasta maksat 40e ja huom! puhelinlasku kasvaa tuntuvasti myös, usko mua. Ei kannata. Ja jos sun on ihan pakko niin vertaile hintoja!!!