Kyllä on luokatonta Jyri Rönnin työskentely pelissä.Viheltää TPS:lle jäähyjä katsojien huudon
mukaan.Kärpät on taas koukkinu,hakkaillu jne. tuomarin pitäs puuttua kärppien touhuihin.
mukaan.Kärpät on taas koukkinu,hakkaillu jne. tuomarin pitäs puuttua kärppien touhuihin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikähän ihme siinä on että jokaisen pelin jälkeen, jonka Kärpät on voittanut, vastustajajoukkueen kannattajat valittavat huonosta tuomarityöskentelystä. Eikö se teille kaaliin uppoa että Kärpät on vain yksinkertaisesti parempi teidän kannattamat joukkueet
Mutta monta ottelua seuranneena voi sanoa että Kärppiä suositaan. Taitaa "kuherruskuukausi" senkun jatkua! Ei voi muuta sano ku että voi hellanlettas sentään...
Äläpäs poju puhu paskaa! Kyllä se on toisinpäin, eli Kärppiä jos ketä sorretaan ja Kärpille annetaan jäähyjä aiheetta.
Lähes kaikki SM-liigan tuomarit tulevat Etelä-Suomesta ja joillekin heistä on vaan niin helvetin vaikea ymmärtää se tosiasia että Kärpät on vaan liikkuvampi ja taidoiltaan parempi joukkue joukkue kuin muut..yksinkertaisesti PARAS!
Se että Kärpät on paras, kertoo jo sekin että ei he olisi muuten menossa jälleen kerran runkosarjan voittoon jo kolmannen kerran peräkkäin:)
Lueppa tilastoja Kärppien liiganoususta alkaen niin ei pitäisi olla epäselvää mikä on Suomen YLIVOIMAISESTI PARAS lätkäjoukkue 2000-luvulla!
Revi siitä!
..niin kerropa millaisia tilastoja Kärpillä oli siellä DIVARISSA??? Buahahaaa Miten monta vuottä Käppärät siellä muuen pelasikaan??? ; ) Heheh
Kun et kerran sitä tiedä niin minäpä valaisen sulle.:))) runkosarjan voitolla ei ole muuta ku rahallista merkitystä, ja kotikenttä etu! *NAURAA*
Tiedätkös poju miksi Kärpät on menossa runkosarjan voittoon? Se ei johdu siitä että ne ois parhaita vaan siitä, että katsoppas millasta välisarjaa Kärpät pelaa. N 6 pelii Kalpaa ja 6 pelii Jypiä vastaan. Se tekee 36 pts. Mutta mietipäs jos Kärppien välisarjassa ois Jokerit,HIFK ja Blues ni oisitte Tepsin takana.
Välisarjojen pitää mennä niin että jokaisella joukkueella on vertaisensa vastustajat. Teitä lellitään tollasella välisarjalla ni en puhuis että oisitte sarjan parhaita ootte jotain aivan muuta. Täyttä PASKAA!!!