Tappara vie...

..pellekerho vikisee

Homeenlinnan puppelipojat jätettiin nollille!Säälittävä ämmälauma koko kelho, joka voitti järkyttävällä tuurilla mestaruuden muiden loukkaantumisten takia.Kukaan ei viime kauden "mestaruutta" arvosta pätkääkään.

5

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gfgdfgdf

      Jokakeväinen ilmiö Homeenlinnassa: kevät tulee, kovat pelit lähestyvät, kelhon pojilla menee paskat housuun ja pronssiottelu kutsuu.Kärpät ja Tappara jo pyyhkineet jäätä kelholla.Jalonen on täysi luuseri.Viime kautta ei lasketa, koska se oli pelkkä onnenkantamoinen.Miettikää nyt, ei mestaruutta ole koskaan noin helpolla voitettu: puolivälierissä umpisurkea Ilves, välierässä todella keskinkertainen HIFK ja finaalissa jo kylläinen ja onneton Ässät.

    • Kaikki maalit

      Täytyy myöntää, että oli se Tapparan kankeiden miesten kankea vääntäminen aika kauheaa paikanpäällä katsoa. Halli jännitti häpeissään hiljaa kuin kusisukassa kaksi ja puoli erää, että kestääkö se Nikkilä vai ei. Hyvinhän Nikkilä pelasi, vaikka ei paljoa kannata kerhonkaan maalia kohti vedetyillä laukauksilla kehuskella.

      Mutta harvoin, jos koskaan on niin selvä potkumaali hyväksytty maaliksi kuin eilen Tampereella. Nelosen Kaikki maalit -ohjelmasta sai jokainen katsoa omin silmin tuota hienoa potkua. Nauhoitin ohjelman ja näytin potkua useita kertoja kavereille, jotka naureskelivat viedotuomarin kotiinpäinvetoa.

      Mitä tulee HPK:n mestaruuteen, niin sitä on turha asettaa kyseenalaiseksi. Se joukkue voittaa mestaruuden, joka voittaa muut joukkueet oikeaan aikaan. Jos joku amatööri vetoaa loukkaantumisiin, niin niistä kärsi myös viime vuoden HPK loppuotteluiden aikaan. Ja täytyyhän ne pelikiellotkin varmaan ottaa jossitteluun mukaan.

      Mutta täytyy Tapparaa sentään jostain kehua: Tapparan hyökkäyspeli sujui Tapparan omalla puolustusalueella eilen varsin mallikkaasti. Oman siniviivan jälkeen alkoi sitten vaikeudet ja yksinyrittäminen.

      • fgngfn

        sulle ne sun homokaveris nauro


    • toinen333

      kyllä sitä arvostetaan.voi olla että nyt keväällä se poika tulee hämeenlinnaan

    • ja vielä kerran haa!

      Tappara ei vie mitään, kun tais jäädä jo kesälomille...Että silleen ja tolleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      192
      17985
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3825
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      35
      1993
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      280
      1540
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      68
      1522
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      165
      1442
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1334
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1314
    9. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      119
      1226
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1111
    Aihe