kun kysyin häneltä paljonko sulla on sylintereitä tässä romussa. Sitten kysyin kuinka iso kone on ja paljonko kiihtyy ja kulkee. Aikuinen mies alkoi nyyhkyttämään,ja lopetin sillä erää kysymykset..
Porschemiehen alahuuli
12
1263
Vastaukset
- Peppi Heljas
Kai sä suosittelit samalla että kuplasta kun maailman tehdyin auto on,saa halvalla sopivia vaihto-osia possun moottoriin.
- älykkäämpi
Etkö ole vielä ehtinyt vastaamaan itse aloittamaasi provoon kuin kerran?
Koetahan piristyä, tapoihisihan kuuluu trollailla vähintään joka toinen vastaus, tietenkin vaihtelevilla nimmareilla.
- WilleHeikki
sylintereitä siinä Porschessa sinun mielestäsi on?
Lasketaanko jarrusylinteritkin ja esim. kaasujousien sylinterit ym.?
Kova homma laskea, kun niitä jarrusylintereitäkin voi olla jopa pari per nurkka. - Carrera GT?
Sinun pääsi olisi alkanut täristä ja olisit laskenut allesi...
- hanaaaaaaa
vastaisin sinulle, että 0-100 kmh menee 3.7 sec ( testattu )ja kulkee n 310 kmh ( testataan toukokuussa kun pääsee baanalle ).
Sylintereitä on vaakatasossa 6 kpl ja niitä ahtaa 2 huipputehokasta ahdinta. Tilavuutta koneella on 3.6 litraa. Vääntöä 620 nm, kun nappia painaa niin saa 680 nm :)
Ja joutuisit laittamaan aurinkolasit häikäisevän hymyni takia.- väpätti lisää.
Hän kysyi näennäisen itsevarmasti paljonko Vetessäni on,sanoin että 525 eli 45 hevosvoimaa enemmän, 0-200 km/h välillä 2 sekuntia nopeampi sinun luuskaasi, sylintereitä 2 enemmän kuin sinulla,huiput 10 km/h enemmän kuin sinulla. Ja lopuksi: ei tarvita ahtimia eikä turboviiveitä,voima on käytössä heti ja se myös kuulostaa hyvältä.
Tässä vaiheessa porssekuskin alahuuli väpätti uudestaan ja alkuperäistä enemmän, aurinkolasit eivät ehtineet peittää possukuskin itkunsuhruisia kyynelkanavia ja hymykin hyytyi kun laitoin kasin laulamaan. Loppumatkan hymyilin ja katselin nöyränä takapeilissä heiluvaa possua,joskin välilläluulin että takanani oli kaksi 997:aa mutta toinen olikin ilmeisesti uuden mallinen VW kupla. - hanaaaaaaaa
väpätti lisää. kirjoitti:
Hän kysyi näennäisen itsevarmasti paljonko Vetessäni on,sanoin että 525 eli 45 hevosvoimaa enemmän, 0-200 km/h välillä 2 sekuntia nopeampi sinun luuskaasi, sylintereitä 2 enemmän kuin sinulla,huiput 10 km/h enemmän kuin sinulla. Ja lopuksi: ei tarvita ahtimia eikä turboviiveitä,voima on käytössä heti ja se myös kuulostaa hyvältä.
Tässä vaiheessa porssekuskin alahuuli väpätti uudestaan ja alkuperäistä enemmän, aurinkolasit eivät ehtineet peittää possukuskin itkunsuhruisia kyynelkanavia ja hymykin hyytyi kun laitoin kasin laulamaan. Loppumatkan hymyilin ja katselin nöyränä takapeilissä heiluvaa possua,joskin välilläluulin että takanani oli kaksi 997:aa mutta toinen olikin ilmeisesti uuden mallinen VW kupla.vastaus on Carrera GT, V10 ja 612 hv, kiihtyy ja kulkee niin ettei paremmassta väliä.
Laita Corvettemies takas ne aurinkolasit. Ja sitten suu kiinni kun sun mustat hampaat on varmaan kesällä kuumat. - Hintun Hunttu
hanaaaaaaaa kirjoitti:
vastaus on Carrera GT, V10 ja 612 hv, kiihtyy ja kulkee niin ettei paremmassta väliä.
Laita Corvettemies takas ne aurinkolasit. Ja sitten suu kiinni kun sun mustat hampaat on varmaan kesällä kuumat.612 hevosvoimaa?
- urheiluautoilija
Hintun Hunttu kirjoitti:
612 hevosvoimaa?
Mihin tarvis Corvetella 400 tai 500 hevosvoimaa, kun ei sen ominaisuudet riitä hyödyntämään..
- Hintun Hunttu
urheiluautoilija kirjoitti:
Mihin tarvis Corvetella 400 tai 500 hevosvoimaa, kun ei sen ominaisuudet riitä hyödyntämään..
"Mihin tarvis Corvetella 400 tai 500 hevosvoimaa..."
Ei mihinkään! Etkä sinäkään, eikä kukaan!
Nykyisen autoni n. 150 kaakkia riittää mainiosti. - glof
Hintun Hunttu kirjoitti:
"Mihin tarvis Corvetella 400 tai 500 hevosvoimaa..."
Ei mihinkään! Etkä sinäkään, eikä kukaan!
Nykyisen autoni n. 150 kaakkia riittää mainiosti.Mihin tarvii 150 hevosta kun 40 vie prille ja vähemmällä bensalla.
- gloof
urheiluautoilija kirjoitti:
Mihin tarvis Corvetella 400 tai 500 hevosvoimaa, kun ei sen ominaisuudet riitä hyödyntämään..
Miksei riitä, perustuuks tää johonkin vai sun mielipide???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15311458- 288122
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565944Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1664937- 174714
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai374361Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas944250- 863532
- 803270
- 481771