Eikö olisi aika vetää pesäeroa Paavo Lipposeen, joka ilmiselvästi on ylittänyt valtuutensa Irak-kysymyksessä.
Pesäero Lipposeen
simpa
5229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kokoomuslaisissa on niin paljon realisteja ja järki päässä kulkevia ihmisiä, että he ymmärtävät tukea Lipposen järkeviä Irak-lausuntoja. Lipponen ei ole sanonut tässä asiassa mitään sellaista, jota pitäisi jotenkin katua. Lipponen on korostanut Bushille ja muutenkin Irak-kysymyksen hoitamista YK:n kautta. Toiseksi Lipponen on ilmoittanut Suomen kuuluvan terrorismin vastaiseen koalitioon USAn kanssa. Maailman valtioista suurin osa kuuluu tähän samaan koalitioon. Pohjois-Korea ei ehkä kuulu, mahdollisesti Irak ei myöskään kuulu, ehkäpä löytyy joku kolmaskin joka ei kuulu. On ihailtavaa nähdä, että kokoomuksen rivit pysyvät tässä asiassa järjestyksessä. Osataan sisäluvun taito ja ymmärretään luettua. Sitä se hyvä koulupohja teettää. Elämänsä paskatalikon varressa kuluttaneet menevät helposti halpaan ja näkevät vain lööppiotsikot, mutta eivät vaivaudu tai osaa perehtyä sisältöön. Jos vielä osaisivatkin, eivät ainakaan ymmärrä. Tämän ymmärtämättömien joukkoa yhdistää keskusta-aate tai muu sosialistinen maailmankatsomus.
ja ne kuuluisat kyvyt tuottavat juuri tuollaista paskatalikko tekstiä
Kokoomus on vain demareiden pieni apupuolue. Pesäeroa Irak-kysymyksessä tuskin syntyy, pelkkää peesailua ja perässähiihtoa koko kokoomus. (Itälästäkö pääministeri? hah hah...)
..kauhua. Jäätävää sellaista..
Miksi Itälä ei haluunut tuoda kokoomuksen asioita esiin???Outoa on keskittyminen vain Lipposen tukemiseen.Taas vaalitentissä tullaan näkemään miten kokoomus käyttää kaiken aikansa demarien tukemiseen.