kertikaa

Joku kun on ollut mukana onnettomuudessa missä lapsi mukana turvaistuimessa, miten se suojasi?
Millainen istuin ja miten se oli sijoitettu autossa?
3245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kerritaamaan

Äänestä
  • kertokaa siellä piti lukea

    Äänestä

  • lapsi ja auto kirjoitti:

    kertokaa siellä piti lukea

    aloituksessa? ;)

    suoli24 toki välillä tökkii, mutta kannattaa ehkä toisinaan odottaa seuraavaan päivään, niin ei tule turhaan kahta samanlaista aloitusta. Ihmetyttää, miten voi olla vahingossa 2x samanlainen kirotusvihre. Oisko selaimessa ollut yli 3 tuntia sama aloitus kirjoitettuna, sitten tuli jotain menoa, klikattiin ok, painettiin 3 tunnin päästä back-forward ja uusiks ok samalla viestille? Näitä sattuu ja näille vittuillaan... ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapsi ja auto kirjoitti:

Joku kun on ollut mukana onnettomuudessa missä lapsi mukana turvaistuimessa, miten se suojasi?
Millainen istuin ja miten se oli sijoitettu autossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu