ANTTI TUSISKU KYTKI YLESÖÖNSÄ VIRTAA GALAXY:LLÄ

Jaretc.....

ANTTI TUSISKU KYTKI YLESÖÖNSÄ VIRTAA GALAXY:LLÄ

A viruksestaan toipunut artisti huokui intoa ja iloa, loihtien mittaamattoman sähköisen tunnelman Galaxsyn Starlight Palacessa häntä katsomaan tulleelle fani yleisölleen.

Tunnelma oli mahtavan jännittynyt, kun fani joukko huusi täyttä huutoa Antin nimeä tilaisuuden alku puolella. Tunnelma nousi katoon hetkessä kun Antti iloa säteilevä olemus ilmestyi lavalle. Saattaen fani yleisön miltei hurmion partaalle.

Liikkeistään vauhdikas Antti loihti hetkessä sanoin kuvaamattoman ihanan tunnelman, jota hieman ikääntyneet Antti fani ensi alkuun hieman kauhistelivat. Mutta päätyivät vain toteamaan, että ajat ovat heidän nuoruudestaan jokin verran muuttuneet.

Nuori fani joukko piti huudollaan yllä korvia hivelevää melu tasoa. Jonka mittaamista ei tarvinnut edes yrittää. Sillä melu rajat rikkoutuivat varmasti moninkertaisina illan aikana.
Huomattavaa oli se, että Antti nautti täysillä esiintymisestään faniensa edessä, hehkuen sairasloma viikon jälkeen entistä voimakkaampaa ja tuntuvampaa energiaa. Joka loisti hänen kasvoillaan ilona ja intoa.

On ilo nähdä työlleen omistaneen ihmisen iloiset ja intoa säteilevät kasvot. Jotka saavat säteilyllään aikaa pakon omaisen tarpeen hymyillä ja iloita sydämensä pohjasta täysillä.

Mutta siellä missä on aurinkoa.Sillä on myös varjoja. Korviini kantautui julkiskulisseista uutinen,joka hieman hämmensi minua. Eräs mies henkilö oli kuulemma nähnyt Antin laivan diskossa. Jokin aikaa hänen esityksensä jälkeen, ja omien sanojensa mukaan pyytänyt Antilta nimi kirjoitusta omalle tyttärelleen.

Mies kertoi maksaneensa Antin nimikirjoituksesta kaksitoista viina paukkua, jotka hän oli ostanut Antille saadakseen nimi kirjoituksen. Verrattain arvokas nimikirjoitus, joka kyllä hankkijalleen toi mukanaan arvokkaan muiston keikka artistista.

Tarina todenperäisyyttä puimme monelta eri kantilta tänään, ja päädyimme loppu tulokseen. Että tarinassa oli kyllä liioittelun makua suhteellisen paljon. Oli niin tai näin. Antti teki huikean hienon aloituksen kiertueensa jatkamiselle sairastelunsa jälkeen.

T: Jaretc

5

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keikkaraportin,

      mukavaa on näköjään ollut.Itse näen Anttia ensi viikolla,ai,ai!Toi nimmari juttu ei varmastikaan pidä paikkaansa,tai sitten tämä mies on halunnut tarjota drinksut Antin porukalle ja Antti on halunnut raapustaa nimmarin tyttärelle vietäväksi.

    • siljukka

      Antin lava esiintyminen tekee aina vaikutuksen. Pitäis päästä kyllä vielä jollekki klubikeikalle.=)

      • Jaretc......

        oli tällä laivalla ensimmäinen. Ja upein ja ikimuistoisin matka. Jossa lauloin karaokea, voittaen palkinnoksi karkki laatikon ja laivaristeilyn.

        Kun on nelivuotiaasta saakka saanut laulaa. On se kieltämättä jäänyt vereen ja mieleen niin voimakkaana että sitä haluaa lähteä laulamaan mielellään.

        Mä olen usein sanonutkin kun multa on kysytty mistä olen saanut hyvän laulu äänen. Niin mä olen vastannut. Että se on saatu aikaan laulamalla, eikä opiskelemalla. En ole saanut minkäänlaista laulu opetusta, vaan olen sen oppinut itse.

        T: Jaretc


      • Jaretc...... kirjoitti:

        oli tällä laivalla ensimmäinen. Ja upein ja ikimuistoisin matka. Jossa lauloin karaokea, voittaen palkinnoksi karkki laatikon ja laivaristeilyn.

        Kun on nelivuotiaasta saakka saanut laulaa. On se kieltämättä jäänyt vereen ja mieleen niin voimakkaana että sitä haluaa lähteä laulamaan mielellään.

        Mä olen usein sanonutkin kun multa on kysytty mistä olen saanut hyvän laulu äänen. Niin mä olen vastannut. Että se on saatu aikaan laulamalla, eikä opiskelemalla. En ole saanut minkäänlaista laulu opetusta, vaan olen sen oppinut itse.

        T: Jaretc

        kerrankin hyödyllinen ja suhteellisen oikein kirjoitettu viesti KIITOS


      • Ja oikeinkirjoituskin
        noviisori kirjoitti:

        kerrankin hyödyllinen ja suhteellisen oikein kirjoitettu viesti KIITOS

        oli todella suhteellista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      259
      9708
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      176
      5472
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5089
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      67
      4769
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      189
      2278
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      11
      2185
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      300
      1809
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      88
      1508
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1431
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1103
    Aihe