Myyntilukuja?

tiedossa Kurosen kirjan todellisia myyntilukuja? Tai mistä sellaisen voisi saada selville? Ei mitään Iltasanomien väitteitä tai muita arveluita tai mielipiteitä, vaan ihan puhdasta faktaa.
13685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

IltaLEHTIhän se on niitä väitteitä esittänyt!

Äänestä
  • Myykö lehti enemmän kurosaikakaudella? Ruokkivat kovasti jutuillaan Kurosta, siksi haluaisin tietää. Itse käännän katseeni muualle, jos näänkin Kurosen lehtitelineessä.

    Äänestä

  • Harhautettu kirjoitti:

    Myykö lehti enemmän kurosaikakaudella? Ruokkivat kovasti jutuillaan Kurosta, siksi haluaisin tietää. Itse käännän katseeni muualle, jos näänkin Kurosen lehtitelineessä.

    kiinnostava kysymys. En itsekkään osta Iltalehteä niin kauan kun Kurosen naama näkyy. Toivottavasti boikotti Iltalehteä vastaan saa kunnolla tuulta alleen.

    Äänestä

ois tiukka takakenokin.

Äänestä
  • hehkuttaisi jo nyt täysillä, jos myyntiluvut olisivat mainitsemisen arvoisia.

    Äänestä

  • kustantaja kirjoitti:

    hehkuttaisi jo nyt täysillä, jos myyntiluvut olisivat mainitsemisen arvoisia.

    Kurosen kirja laitettu jo alennusmyyntiin.

    Äänestä

VAstailin yhteen viestiin jo kotikaupunkini myyntilukuja. Asun yhdessä Suomen suurimmista kaupungeista.

Liikkeissä, joihin oli kirjaa tullut olivat luvut nollasta "jokunen on mennyt" -välillä.
Kirjaa oli tullut esim Suomalaiseen kirjakauppan 20 kpl. Anttila 10 kpl (ei yhtään ostettu), marketit eivät olleet tilanneet lainkaan eivätkä muutamat kirjakaupat. Oletan että kirjoja oli myyty eiliseen mennessä yksi kappale jokaista 15000 asukasta kohden. Samaa tahtia, jos Suomi myynyt kirjaa on kulttajille asti ostettu n 300-350 kpl.

Etukeno laskee varmasti myynniksi kaikki kauppoihin toimittamansa kirjat. Esim. ne "meidän Anttilan" 10 kpl, joista ei ollut myyty asiakkaille yhtään kappaletta.

Äänestä
  • ihan "viralliset" myyntiluvut ovat ne, jotka Etukeno saa kaupiteltua kaupoille. Eikös se näin ole? Todelliset myyntiluvut ovat sitten toinen asia. Jos kirja ei myy ja kirja jää kauppoihin homehtumaan, se on kauppojen oma vika. Tosin eivätpä näytä kovin paljon sitä tilanneet. Että tuskin tulee kovin kummoisia eroja noiden kahden myyntiluvun välille.

    Äänestä

  • mm Anttilaan oli tilattu 10 kpl, keskiviikkoon mennessä ei oltu myyty yhtään kipaletta. Sama linja muissa jaupoissa.

    Äänestä

  • Ei myy kirjoitti:

    mm Anttilaan oli tilattu 10 kpl, keskiviikkoon mennessä ei oltu myyty yhtään kipaletta. Sama linja muissa jaupoissa.

    näin itsekin anttilassa yhden matalan pinon
    kurosen pokkaria (kallis hinta nidotulle muuten)
    ja vain päällimäinen oli koirankorvilla. selailtu ilmeisesti useampaan otteeseen, mutta yhtään ei ostettu. hinta noin 24e

    Äänestä


Kuka voi laittaa suuhunsa enää uuniperunaa? Menee ruokahalu kun ajatukset harhailevat ruokaillessa Kuroseen.

Äänestä
  • Kirja myynnissä 4 päivää,nyt jo alennusmyyntinä kustantajalla...tosi nopea nousu ja lasku.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko kellään kirjoitti:

tiedossa Kurosen kirjan todellisia myyntilukuja? Tai mistä sellaisen voisi saada selville? Ei mitään Iltasanomien väitteitä tai muita arveluita tai mielipiteitä, vaan ihan puhdasta faktaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu