Olenko ainoa jota närii tuoreimman Gage elokuvan nimi. Ainoa oikea ghost rider tulee ruotsista, ainoa hyvä asia ruotsissa. Epäilen suuresti että Nicholaksen vaudittama jenkki hömppä pystyy lunastaan elokuvalle annettua nimeä.
Tiedän on ton nimisä tehy aiemminkin mutta tällä aikakaudella ghost rider on oikea rikollinen joka osaa oikeasti ajaa moottoripyörällä joka ei ole mikää chopperi tai muu custom luokkaan menevä mattoteline.
Tiedän on ton nimisä tehy aiemminkin mutta tällä aikakaudella ghost rider on oikea rikollinen joka osaa oikeasti ajaa moottoripyörällä joka ei ole mikää chopperi tai muu custom luokkaan menevä mattoteline.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olet oikeassa, että naapurimaassa on se "ainoa oikea" Ghost rider. Leffat ovat hyviä, uhkarohkeita ja jokseenkin hauskoja. Tosin tässä "ihannoinnissa" pitää muistaa että tyypit ovat rikollisia ja huvittelevat aika rankasti sivullisten hengen kustannuksella. Valitettavasti noiden "leffojen" löytäminen on kiven alla...
Onpa muutamat isänmaantoivot yrittäneet samaa piikkisillä, mutta jokseenkin huonolla menestyksellä ...
Ghost riderista noin 1970 luvulla. Milloin se svedu syntyi tai elääkö. Ja kumman kautta on ghost rider moottori pyöriä?
Hevosella ratsastava Ghost Rider ilmestyi kauhusarjakuvana jo vuonna 1949, ja siitä hieman vähemmän kauhua sisältävänä Marvel Comicsin versiona 1967.. mutta vuonna 1972 Marvelin sarjisten sivuille ilmestyi tämä moottoripyörä-Ghost Rider, jonka takia tuon ratsastajan nimi muutettiin Western Ghost Rideriksi ja myöhemmin Phantom Rideriksi..
Joten enpä usko että tämä ns. oikean elämän Ghost Rider, tukholmalainen Patrik Furstenhoff, ansaitsee nimeä sen enempää, jos ei kerran kymmeniä vuosia aiemmin tehty fiktiivinen sarjakuvakaan johon tämä uusi elokuva perustuu.
Noiden ihka ensimmäisten Ghost Rider -sarjakuvien ilmestymisen aikaan Patrik tuskin vielä ajatteli käyttävänsä tuota nimeä. :D
Ottamatta kummemmin kantaa kenen oli alkuperäisidea, on kuitenkin aivan selvää että tämä leffa kannattaa jättää katsomatta, sillä Nikke Gake on synonyymi paskalle leffalle.
Toi tollo ei näyttelijänlahjoillaan mihinkään yltäisi ellei suvussa olisi elokuvamoguleita jotka uraa sopivasti pönkittävät.