Demarit ovat koulutustasoltaan ja perhetaustoiltaan selvästi jälkijättöisempiä kuin kokoomukselaiset. Nykyään vaikeitakin psyykenhäiriöitä pystytään korjaamaan lääkityksen avulla, olisi kansakunnan kannalta mahtava säästö jos näin pahanlaatuinen mielisairaus kuin demarius voitaisiin hoitaa tai lievittää edes kepulaisuudeksi
Voiko Demariudesta parantua
pam
5187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
, ja se käy kivutta ja äkkiä. Parantumiseen tarvitaan vai yksi Lipponen.
jos katsoo sielunsa peiliin, haluaa toimia itsenäisesti ilman muiden johdattelua ja omantuntonsa mukaan paranemisen merkit ovat jo havaittavissa.
Jos demarius on sairaus, se on niin hyvä sairaus, että jokaisen toivoisi saavan tartunnan. Demarit pelastivat Suomen sotien jälkeen Hertta Kuusisen lupaamalta Tshekkoslovakian tieltä. Kekkonen tarjosi Kuusiselle apua ja liennytti tien Kekkoslovakian tieksi. Demarit pelastivat kuitenkin Suomen Varsovan liiton jäsenyydeltä. Jenkit tukivat taloudellisesti demarien pyrkimyksiä.
Sosialistisissa tavoitteissaan demarit ovat onnistuneet. Suomesta on luotu pohjoismainen hyvinvointi- ja oikeusvaltio, jota on tavoiteltukin. Tässä suhteessa demarius on ollut kovasti tarttuvaa laatua, kun muutkin puolueet haluavat ottaa kunniaa tästä myös itselleen. Demaritkin on etujärjestöpuolue, työväestön ja palkansaajien puolue. Ilman työväestöä ja palkansaajia ei Suomen nykyistä elintasoa olisi saavutettu. Kokoomuslaisesti ajattelevat ovat fiksuja ja tämän valtaosin ymmärtävät. Joitakin seniilejä ex-ylipormastereja saattaa olla tietysti vielä puolueen painolastina. Demarius tarttu näihin fiksuiksi luokittamiisi kokoomuslaisiin siinä määrin, että äänestivät viime kierroksella yhden demarin presidentiksi. Sitten ovat kovin mieluusti tehneet yhteistyötä jo 8 vuotta demarien kanssa.
Jos demarius on sairaus, se ei ole ainakaan vaarallinen sairaus, koska tulokset ovat erinomaisia, kun katselee kansakunnan tilaa verrattuna maatalous-Suomen nälkävuosiin. En tiedä, voiko demariudesta parantua johonkin vielä parempaan, mutta maalaisliittolaisuuteen nyt ei ainakaan kannata taantua. Sitä voisi kuvata jo vaaralliseksi sairastumisen tilaksi.
mutta mistä SDP:lle löydettäisiin viisas ja edustava johtaja. Kekkosesta varoitan jo etukäteen. A Kekkosesta. Ja Kalliomäki..eiii.
Mistä, ja kuka ??
sen Kekkosen Anteron löytää luuhaamasta täältä Kotkasta. On niin höveliästä miestä, että luulee tuntevansakin jokaisen, vaikka luulen ainoastaan saman katdunpätkän portsarien sen tuntevan tai ainakin myöhemmin illasta tunnustavan tuntevansa. Tunnistaa tutuista linsseistä, mitäänsanomattomasta katseesta ja kiemurtelusta sekä itsensä julkituomisesta asiassa kuin asiassa.Todella viisas omasta mielestään ja siten mitä edustavin sossu.