Koe huima aikamatka vuosisadan alkuun avustajana Colorado Avenue – elokuvassa!
Claes Olssonin ohjaaman Colorado Avenuen -elokuvan kuvaukset jatkuvat muutamalla talvikohtauksella tiistaina 27.2.2007 Helsingissä.
Kuvauksia varten etsimme liittyen vuoden 1918 tapahtumiin hyväkuntoisia n. 18 – 40 -vuotiaita miehiä esittämään sotilaita, suojeluskuntalaisia ja jääkäreitä.
Toivomme avustajilta lyhyitä hiuksia, tai ettei hiusten leikkaaminen olisi ongelma. Avustajilla ei myöskään saisi olla vaatteiden alta näkyviä tatuointeja tai lävistyksiä.
Casting-tilaisuus järjestetään sunnuntaina 25.2.2007 klo 15.00-17.00, jolloin ohjaaja Claes Olsson valitsee avustajat kuvattaviin kohtauksiin. Samalla sovitamme vaatteet sekä tarvittaessa leikkaamme avustajiksi valittujen hiukset.
Sunnuntain casting-tilaisuuteen tulisi ilmoittautua etukäteen sähköpostitse osoitteeseen [email protected] tai puhelimitse numeroon 050-360 8318, josta saat myös lisätietoja, ajo-ohjeet sekä aikataulut.
Etsitään avustajia elokuvaan
Colorado Avenue
0
313
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841672
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/88908- 8872
- 54862
IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56849Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos58793Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html189789Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.80735Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.172730Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41730