Kirjoitan tänne eräästä arasta asiasta.Minulla ja miehelläni on ikäeroa 13 v,eli hän on minua vanhempi.Itse olen 45v.Nyt parisuhteemme on mielestäni kulissia parhaimillaan ,mutta hänen mielestään ei niin ole.Rakastelemme harvoin koska en halua ja ei hänkään mitenkään siitä kärsi.
Nyt en jaksaisi yhtään enää tätä leikkiä.Olen kylästynyt tähän kaikkeen.
Nyt en jaksaisi yhtään enää tätä leikkiä.Olen kylästynyt tähän kaikkeen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
olla naimisissa vai nussia?
saanut selvää mihin se oli kyllästynyt.
se on kyllästynyt itseensä, ja omiin odotuksin joita ei ole saanut toteutettua. Kuten useimmat eronneet naiset. Ja sekin on miesten syy?..usko tai älä.
Itte on elänyt tuollaisen tapauksen kanssa.
Niin, itsehän kertoi, että ei seksistä juurikaan välitä.
Useimmat nuoren vaimon omaavat, kuuskymppiset miehet, ovat vain tyytyväisiä, jos nuorta vaimoakaan seksi ei kiinnosta. Silloinhan heidän erektiohäiriöllään ei ole merkitystä, eikä sitä tarvitse käsitellä.
Miksi se on kulissia? Jotain lienee siellä perustassa vialla, muuta kuin seksi
Joulu on kivampi kuin seksi. Joulu on sentään joka vuosi.
Mielestäni sinun kannattaisi puhua asiasta miehesi kanssa. Ei ikäerolla ole kyllä tässä asiassa nyt mitään osuutta, jos kerta ei ole ollut nuorempanakaan. Kannattaisi etsiä yhteisiä harrastuksia. Seksikin voisi alkaa sujua jos sen vähyys vaivaa. Ja jos miehellä on niissä asioissa vaivaa / itelläs lääkärillä voisi olla jotain takataskussa. Vai mitä!