Siinä köyhä yriitää päästä Wessaan, mutta siinä lukee, että maksa ensin. Vähän kornia! Mutta demarit on työntämässä rahaa bioenergiaan, tuulimyllyihin,vaikka teollisuuden voima rakentas ne omalla kustanuksellaan, mikäli ne jotain tuottas. Ydinvoimalaankaan ei mene veronmaksajien rahoja senttiäkään, mutta demarit vastustaa sitä!
Demareiden mielestä veronmaksjien rahat on jätettä jota pitää tunkee kaikkeen mahdolliseen.
Eli sinne mihin ne ei kuulu. Veronmaksajien rahat kuuluu palveluihin, vanhusten, sairaiden ja vähäosasten tukemiseen. Tietysti yleensä hyvinvointi yhteiskunnan ylläpitoon!
Demareiden mielestä veronmaksjien rahat on jätettä jota pitää tunkee kaikkeen mahdolliseen.
Eli sinne mihin ne ei kuulu. Veronmaksajien rahat kuuluu palveluihin, vanhusten, sairaiden ja vähäosasten tukemiseen. Tietysti yleensä hyvinvointi yhteiskunnan ylläpitoon!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sekä sosialistit että maalaisliittolaiset ovat harrastaneet vuosikymmenet sulle mulle jakopolitiikkaa. Kyllä siinä saa kansalaiset rakastaa veroja, kuten sosialisti Kaisa Raatikainen kehotti kansaa rakastamaan veroja.
Tämän viimeisen neljän vuoden aikana on syydetty verorahoja esimärkisi sellaiseen tukeen, että kuskataan viikoittain jopa 500 vasikkaa, Kittilään kastatettavaksi ja sitten takaisin, jotta saadaan isommat maatalous tukiaiset. Vapolle maksetaan miljoonia Tukiaisia jonkun rukohelpin viljelystä, jota ei käytetä mitenkään ruuaksi, vaan varat menevät puolue herrojen persieen ja lapin kolomökeissä.
Mitä lapsi rahalla tekeekään, omena on tärkeämpi. Vain demari laskee kaiken rahassa, jopa lapsen ruuan. Siltä osin mainos toimi oikein, että porvaripuolueilla on arvot kohdallaan ja lapsi saa olla lapsi ja syödä omenan eikä hänen tarvitse osallistua rahahuoliin.
keräämään tietoa et miten saatais kehitettyä vähän enemmän byrokratiaa paperin pyöritykseen.
...
Tuo mainos kertoo enemmän demareista, kuin ns. porvareista. Taitaa mainos lähinnä ärsyttää ja se tietääkin äänivyöryä keskusta-oikeiston pussiin!
Onnea vaan demareille ja paljon virkoja teille, hohhoh!