Mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen oli viimeistä kertaa pääministerinä TV1:n Lauantaiseurassa Hannu Lehtilän haastateltava.
Vanhanen puhui samaa mitäänsanomatonta läpäläpää, josta hän on tullut tunnetuksi. Mitään ajatuksia tulevaisuudesta ei nytkään löytynyt. Ei löytynyt myöskään visioita Suomen tulevaisuudesta.
Tämäkin Lauantaiseura osoitti, että on korkea aika vaihtaa pääministeriä. Vanhanen voi sen jälkeen keskittyä todelliseen kiinnostuskohteeseensa: naisten metsästykseen.
"Euroopan presidentiksi" itseään kutsuvalla Vanhasella virka on noussut päähän. Tämä ylimielinen tyyppi haluaa nyt jopa määrätä, että toimittajat eivät saa esittää hänelle yllättäviä kysymyksiä vaalitentissä. Vanhanen vaatii idolinsa Valko-Venäjä Lukashenkon tapaan, että hänelle on toimitettava kysymykset etukäteen ja hän määrittelee mihin haluaa vastata.
Luulisi, että tällainen kekkosmainen demokratian halveksiminen olisi jo historiaa. No Vanhanenhan ihailee Kekkosen diktaattorimaista tapaa.
Kyllä Vanhanen taas osoitti...
9
851
Vastaukset
- K Arvola
Täällä palstalla pitää vaan kehua kepua.
- vaikka muille jakaa
Merja, Tanja, Kaarina, Susan, Merikukka....Muna-Matiltä löytyy jakovaraa
- Kekkoslaisuus palasi
Kepu on ryhtynyt sensuroimaan itsensä vastaisia kirjoituksia netin keskustelupalstoilta, IS:n päätoimittaja hoidettiin ulos, Yle.n kepulaiset tekevät omaa myyräntyötään, näitä Alkio-opiston käyneitä "nyypereitä" laitetaan valkopesemään Jäätteenmäen kaltaisia valehtelijoita ja päiväpeitevarkaita.
"Euroopan presidenttI" Vanhanen haluaa palauttaa maahan sensuurin ja yksisilmäisen tiedonvälityksen.
Tämä oli arkipäivää diktaattori Urho Kekkosen Neuvosto-Suomessa.
Vanhanen tunnetusti kritiikittömästi ihailee Kekkosta ja siksi hän haluaa nuo ajat takaisin.- Uusi-Ukki
Känä kirjoitti:
"Euroopan presidenttI" Vanhanen haluaa palauttaa maahan sensuurin ja yksisilmäisen tiedonvälityksen.
Tämä oli arkipäivää diktaattori Urho Kekkosen Neuvosto-Suomessa.
Vanhanen tunnetusti kritiikittömästi ihailee Kekkosta ja siksi hän haluaa nuo ajat takaisin.samasta aiheesta huomaamattani, kyllä tämä Mattipoika laskee niin palturia kuin vaan Kepupolitikko osaa, ei päätä ei häntää. Ei ole yhtään liikaa vaikka kolmaskin aloite Muna-Maitista tehtäisiin on siinä niin avuton pääministeri. Hän on todellakin kansainvälinen nahjus juuri nimensä mukainen.
- kokoomuksen vihollinen no2
Känä kirjoitti:
"Euroopan presidenttI" Vanhanen haluaa palauttaa maahan sensuurin ja yksisilmäisen tiedonvälityksen.
Tämä oli arkipäivää diktaattori Urho Kekkosen Neuvosto-Suomessa.
Vanhanen tunnetusti kritiikittömästi ihailee Kekkosta ja siksi hän haluaa nuo ajat takaisin....sen verran, että kertoo kokoomuksen kannan siitä, ettei mitään jakovaraa todellisuudessa ole. Samalla kokoomuksen ehdokkaat lupaavat vaalikentillä miljardiluokan parannuksia mm. eläkeläisten asemaan. Millähän hokkuspokkus-tempulla kokoomus nuo toimet rahoittaisi jos jakovaraa ei ole ja olisi lupauksineen tosissaan?
- aina;.
Toissaehtoona TV-uutisissa käsiteltiin mokaMatin uhoa, kun tämä kehua retosteli, kuinka hänen hallituksensa on parantanut työllisyyttä.
Haastatellut asiantuntijat pyörittivät päätään: he todistivat, että näin lyhyenä aikana ei työllisyyttä korjata vaan vasta nyt aiemmin tehdyt oikeat päätökset alkavat näkyä. Tämmöinen näkemys on varmasti oikea kun asioita oikein pohtii.
Asiantuntijat antoivat siis epäsuoran kiitoksensa sinipunalle nykyisestä hyvästä taloustilanteesta.
Sensijaan Vanhasen hallitus on virittänyt monta aikapommia, mitkä tulevat laukeamaan lähivuosina tämän maan ja tämän kansan vahingoksi. - taas täyttä
asiaa ei mitään pelottelua, tulevaisuuden visiot oli kirkkaat, toisin kuin pikku kypärä kataisella, joka lukee samaa ulkoa opittua liirum laarumia joka kerta,ja samoin maailmalopun pelottelija rööki sauli.
- Mooses.
"Vanhanen vaatii idolinsa Valko-Venäjä Lukashenkon tapaan, että hänelle on toimitettava kysymykset etukäteen ja hän määrittelee mihin haluaa vastata".
Tätä samaahan vaati Manu Kusipää Koivisto jo aikoinaan. Lisäksi hän oli vaatimassa, että TV -ohjelmat joissa HÄN esiintyy, on esitettävä nauhoitettuina eikä suorina. Saatanan Kusipää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1133587Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141530Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141458Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2781300Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi191196Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy71861Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä113812Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti6736Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties56727