www.adressit.com/susan
ADRESSI OSOITTEESSA
...
11641
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
http://www.adressit.com/tuesusaa
Ottakaa osaa Susan puolesta !
näköjään kellään...edelleen vain 13 nimeä...
Oletko susan "entinen hoito"... vaiko sukua...?
Se sua oikeasti ?
"oikeasti" mut tuli mieleen, et sun täytyy olla jotenkin "läheinen" Susanille...siis sukua, entinen/nykyinen tms...muutoin outoa...tajuat itsekin...
että mitä outoa siinä on, että asioista yleensä ollaan montaa mieltä ? Yksi tykkää äidistä, toinen tyttärestä, kolmas molemmista. Sehän vasta tylsää olisi jos kaikki pitäisivät esim. sinisistä autoista.
Eikö Susanin suvussa todellakaan ole enemmän porukkaa?
Katsos selitys vain on niin, että kyllä näitä ilkimyksiä, huonokäytöksisiä öykkäreitä, herjaajia , tyhjäpäitä riittää, joille elämän autuus on joukossa herjata ja solvata ihmisiä. Heillä on aikaa ja iloa laitella nimiä kaikenmaailman adresseihin, joissa ryhmätiivistymänä mollataan jotain ihmistä (aika turhasta). Siitä saa vähän omanhuonommuuden tukea, kun jotain muuta herjataankin ja tuntee itsensä niin hienoksi sen jälkeen.
Toivoisin todella että normaalit fiksut ihmiset ehtisivät huomioida myös tämän Susania tukevan adressin. Huomasin sen itsekin aika sattumalta. Mistä sen voisi muuten löytää, kuin käymällä näissä yleisöpalstoilla ? En halua pommittaa ystäviäni tällä asialla, vaan toivoisin heidän itse huomaavan adressin.
Kirjan ostan vain tukeakseni Susania, en niinkään sisällön vuoksi.
Ehkä nämä röyhkeät ihmiset ovat saaneet minun tukemaan Susaa. Susa vaikuttaa aika fiksulta ja korrektilta tavalliselta naiselta.
Tavallisen fiksut Suomalaiset, eivät anna Susanin asioiden vaikuttaa heidän elämäänsä, ei ole syytä mollata Susaa. Tosin ei kannustaakaan, kun on tärkeämpiäkin asioita.
Susanilla oli ainutlaatuinen rakkaustarina ja ymmärrän hänen tunteensa.
minä pidän Susanista, vaikka en häntä tunnekaan hyvin. Sain vain vaikutelman kivasti puhuvasta fiksusta naisesta. Ymmärrän aika hyvin hänen tilanteensa. Hän joutui tähän media mylläkkään ihastuessaan pääministeriimme. Sinänsä erikoislaatuinen tapaus "tavalliselle" naiselle.
Vastuu pitäisi olla nettitreffeissä kaikilla varsinkin, ei tavallisella kansalaisella.
Nainen joutuu myllytykseen ja vaaditaan haastatteluja, kun hän niitä antaa, se on väärin. Kansa kyllä lukee niitä silmät päästään.
Juorut lentää ja kirjoitellaan, vaikka mitä.
Sitten pitäisi olla ihan hiljaa kun ei enää tarvita, heitetään vain pois ja ihmisen täytyisi alentua hiljaa taas, sinne mistä tulikin.
Mielestäni Susan teki niinkuin kuuluikin, antaa sen mitä kansa halusi.
Ylpeys se on myös tavallisella naisella.
Mitäs luulet sieltä saavasi?
Varo myrkkykäärmeitä.
Tämä on joku paha virus Vantaalla ja Espoossa.
Onneksi tartunnan saaneita vasta 13 !
Viisi miljoonaa voi jatkaa optimistisina: ehkä tämä menee joskus ohi!
asun ulkomailla!