Minä uskon, että en ole

voinut Jumalan luokse tulla, vaan Jumalan rakkaus on vetänyt omaan valtakuntaansa, kun on ollut etsivällä mielellä, ja on ollut etsikon aika.
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En sano, että epäilisin uskoasi. Mutta nuo ulkoa opitut liturgiat eivät ole kovin vakuuttava väline viestiä omasta uskosta. Ne kertovat enemmänkin rakkaudesta yhteisöön ja sen kielenkäyttöön.

Äänestä

Mutta ymmärsin kyllä, mitä hän tarkoitti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


omasta voimasta kirjoitti:

voinut Jumalan luokse tulla, vaan Jumalan rakkaus on vetänyt omaan valtakuntaansa, kun on ollut etsivällä mielellä, ja on ollut etsikon aika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu