Hirvee hinku ois jo synnyttää nimittäin ollaan viikolla 39 2. Supistuksia ollu jo ihan mukavan tuntuisia jo muutaman päivän ja väliin oikein jo sattuu. Pahoinvointia ollu muutaman päivän ajan että vaikka onki kova nälkä niin ei tee oikein mitään mieli syödä ja sit vielä ummetuskin loppunut muutama päivä sit... joka päivä on saanut käydä isomalla asialla ja on myös oikein löysä uloste!! no mites teillä muilla samalla viikoilla olevat!!! kertokaahan tuntemuksia.mielenkiintoista ois lukea!!! jännittää niin kovasti koska pääsee synnytttää!!!
VOI TÄTÄ ODOTUSTA
!!!!!
2485
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joo mulla on ihan sama tilanne rv tänää 39 ja suppareita tullut myös muutaman päivän ja osa tosiaan niinkin kivuliaita että on pakko nojata johonkin, esim. vessassa lavuaariin..
En oo ihan varma mutta mun mielestä limatulppakin irtosi toissapvänä ja nyt van on kauheesti odotuksia että milloin nytti olisi kainalossa..
Eilen oli laskettuaika. Kovasti olen yrittänyt lenkkeillä ja siivoilla, saunoa jne jne :) Vaan olo on vielä hyvä. Supistelee kivuttomasti kyllä miltei tunnin välein. Limatulppa ei ole mennyt.
Oon jo niin varautunu että menee sen kaks viikkoa yli. Kärsimätön olen :)